doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Mühür Protestosuna Hazırlanıyorlar! “Biz Bu Filmi Daha Önce Görmüştük”

samsunda-muhur-protestos-0211-manset
Daha Fazla Göster

Samsun’da Mühür Protestosuna Hazırlanıyorlar! “Biz Bu Filmi Daha Önce Görmüştük” Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde biyokütle enerji santraline karşı yasal sürecin içinde bulunan davacılar, yöre halkı ve STK’lar, tesisin dış kapısının mühürlenmemesini protesto edecek

Samsun’un Çarşamba İlçesi’ne kurulan biyokütle enerji santraline karşı davacılardan biri olan Murat Şenel, STK temsilcileri ve yöre halkı ile birlikte “Biz bu filmi daha önce görmüştük, yasal süre bitti, mühür nerede” başlıklı basın açıklaması düzenleyeceklerini açıkladı.

03 muhur Samsun

NÖBET TUTUYORLAR

Günlerdir, biyokütle enerji santralinin önünde nöbet tutarak, tesisin dış kapısına mühür vurulmasını bekleyen davacılar, yöre halkı ve STK’lar yarın, basın açıklaması düzenleyerek, savcılığa suç duyurunda bulunacaklar.

03 muhur Samsun

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR

Biyokütle enerji santralinin dış kapısına mühür vurulmasını beklediklerini kaydeden Şenel, “Samsun Bölge İdare Mahkemesi’nin haklı davamızda verdiği nihai karar neticesinde dava sahipleri ve mücadele eden tüm halkımız adına verilen kararların yerine getirilmesi ve kararı uygulamayarak görevini yerine getirmeyen yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunmak üzere bir araya geliyoruz. Tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

03 muhur Samsun