doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Modifiye Tutkunları Polisten Kaçamadı

Samsun’da Modifiye Tutkunları Polisten Kaçamadı
Daha Fazla Göster

Samsun’da Modifiye Tutkunları Polisten Kaçamadı Samsun’da modifiye tutkunu araç sürücüleri ceza yemekten kaçamadı. 1 saat süren trafik uygulamasında 14 araç ve sürücüsüne toplam 3 bin 36 TL ceza yazıldı

AW434466 01 scaled Ana Manşet

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Atakum ilçesi Karayolları Kavşağı üzerinde modifiyeli, abartı egzozlu ve orijinali ile oynanmış araçlar üzerinde denetim yaptı. Yapılan uygulamada kural dışı modifiye, ön cam filmi, abartı egzoz, yanlış ışıklandırma, kural dışı teknik özellik değişimi ve ses kontrolü yapıldı. Uygulamada ayrıca trafik kurallarını ihlal eden diğer sürücülere de ceza yazıldı. 1 saat süren uygulamada 14 araç ve sürücüsüne 3 bin 36 TL idari para cezası kesildi.

AW434466 04 scaled Ana Manşet

‘ARACIMI 2 YILDIR BÖYLE KULLANIYORUM, İLK KEZ CEZA YEDİM’

Aracın yayları kesik olduğu ve yere yakın olduğu için ceza yiyen otomobil sürücüsü Yiğit Diyarbakır, “Araç basık olduğu için ceza kestiler. Bu zamana kadar vardı ama 2 senedir arabayı Samsun’da bu şekilde kullanıyorum. Çevirme yaptılar, ceza keseceğiz diyorlar. 2 senedir en az 50 kere çevirmeye girdim. Daha önce yazmadıkları cezayı şimdi nasıl yazıyorlar anlamadım. O zaman bu zamana kadar beni kimler çevirdiyse onlar da görevini tam yapmamış demektir. Plakamdan daha önce girdiğim çevirmelere baksınlar ve ceza yazmayanları görsünler. Demek ki bundan önceki kişiler görevini iyi yapmıyorlarmış” dedi.

AW434466 05 scaled Ana Manşet

DERSE YETİŞMEK İÇİN DESE DE CEZADAN KURTULAMADI

Plakası yerinde olmayan üniversite öğrencisi genç ise “Plakam yerinden düştü. Sabah derse yetişmek için yerine taktıramadım. Taktırmak için vaktim olmadı. Dersten çıktım Bafra’ya dönüyorum. Ceza yazıldı. 122 TL ceza yazdılar” diye konuştu.

AW434466 02 scaled Ana Manşet

YÖNETMELİĞE UYMAYAN SÜRÜCÜLERE CEZ YAĞDI

Yapılan uygulamada toplam 40 araç kontrol edildi. Kontrol edilen araçlardan 1 tanesine ‘mevzuata uygun değişikliği işletmemek’, 5 adet sürücüye ‘görüşü engelleyecek film’, 1 adet ‘tescil plaka konusu’, 1 adet ‘yasak ışık donanımı’, 2 adet ‘logo konusu’, 2 adet ‘trafik işaretlerine uymamak’, 1 adet ‘teknik şartları eksik değiştirmek’ ve 1 adet de ‘araç muayenesi’ konusundan cezai işlem uygulandı. Toplam 14 araç sürücüsüne 3 bin 36 TL idari para cezası uygulandı. Samsun’da uygunsuz modifiyeli araçlar üzerindeki uygulamaların devam edeceği belirtildi.

AW434466 07 scaled Ana Manşet AW434466 06 scaled Ana Manşet AW434466 03 scaled Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 2 ay önce

  Devlet vatandaş dan nasıl çalacağını şaşırmış pardon alacağını (Çok abartılar hariç gereksiz düzen)

  • 2 ay önce

   O tür arabalar yanından dımtıs dımtıs geçerken nerde devlet nerde polis dersin

 2. 2 ay önce

  Ekiplere konu veriyorlar ekipler de ona göre uygulama yapıyorlar.Bazen asayiş, bazen hız, bazen yaya geçidi, bazen kırmızı ışık ihalali uygulaması yapılması gibi.Arabasının yayını kesen vatandaş dünkü dersin konusu modifiyeymiş, yalandan bıdı bıdı yapma.