baskaynak https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
Samsun Sürücü Kursu akın HRS Ajans

Samsun’da Minikler Kışlık Sebzeleri, Toprakla Buluşturdu

featured

Samsun’da Minikler Kışlık Sebzeleri, Toprakla Buluşturdu Atakum Belediyesi AtaÇocuk Kreşi öğrencileri kışlık sebzeleri, toprakla buluşturdu

AW503156 01 scaled Foto Galeri

AtaÇocuk Kreşi Mevlana ve Atakent Şubesi öğrencileri, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Av. Gülay Deveci ve Atakum Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü personeli ile birlikte kreşlerinin bahçelerinde oluşturulan özel dikim alanlarında kışlık sebzelerinin dikimlerini gerçekleştirdi. Minikler, atalık tohumdan yetiştirecekleri roka, marul, dereotu, maydanoz, pazı ve soğan gibi kışlık sebzeleri toprakla buluşturdu.

AW503156 02 scaled Foto Galeri

‘EĞİTİMİ ÖNCELİYORUZ’
Çocuklarla birlikte sebze fidelerini diken Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, “AtaÇocuk Kreşleri hem Samsun’a hem de Türkiye’ye örnek olmaya çalışıyor. Çocukları hem toprakla buluşturuyoruz hem de bitkiler nasıl yetiştiriliyor, nasıl dikiliyor onu öğretmeye çalışıyoruz. Kendi bahçelerini kendileri yapıyorlar. Kendi yiyeceklerini kendileri üretecekler. Kendi geleceklerini kendileri tayin ediyorlar. Biz kreşlerimizde eğitimi önceliyoruz. Örnek, çıtası yüksek bir eğitim politikası izliyoruz. Diğer okul öncesi eğitim kurumları bizim eğitim politikamızı izliyorlar, kendileri de ona göre çıtalarını yükseltiyorlar. Çocuklar geleceğimiz, ben de çocukları seviyorum. Onun için onlara ve onların geleceğine ilişkin Atakum Belediyesi’nin kaynaklarını kullanmaya devam edeceğiz. Her mahallede bir kreş açacağız, hepsinin eğitimi diğerinden daha iyi ve daha güçlü olacak. Türkiye, Atakum’u izlemeye devam edecek” dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

AW503156 05 scaled Foto Galeri AW503156 06 scaled Foto Galeri AW503156 04 scaled Foto Galeri

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.