Samsun’da Bir Ailenin Kabus Dolu Dakikaları! 1.5 Yaşındaki Minik Zeynep…

samsun-yangın2
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Bir Ailenin Kabus Dolu Dakikaları! 1.5 Yaşındaki Minik Zeynep… Samsun’un Tekkeköy İlçesi’nde bir evde çıkan yangında anne ve babasının yoğun dumanda bulamadığı 1,5 yaşındaki Zeynep İpek Keçeci’yi, yan dairedeki öğretmen Metin Arslan evden çıkarmayı başardı

Samsun’un Tekkeköy İlçesi’nde bir evde çıkan yangında içeride kalan 1,5 yaşındaki çocuğu komşuları olan öğretmen kurtardı. Dumandan etkilenen ve yaralanan çocuk, anne ve babasıyla hastanede tedavi altına alındı.Sanayi Mahallesi Şeker Sokak’ta bulunan Nedime Serap Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi lojmanlarında, gemicilik öğretmeni Veysel Keçeci’nin oturduğu dairede, iddiaya göre, elektrik kontağından yangın çıktı.

lojmanda cikan yanginda aileyi komsusu kurtardi 9122 dhaphoto1 scaled Ana Manşet

BATTANİYEYİ SARDI

Alevleri gören vatandaşlar durumu polise ve itfaiyeye bildirdi. Seda ve Veysel Keçeci’nin uyuduğu sırada çıktığı belirtilen yangın sonrası çift, 1,5 yaşındaki kızları Zeynep İpek’i evde aradı ancak yoğun dumandan dolayı bulamadı. Bu arada yan dairede bulunan öğretmen Metin Arslan, ıslattığı battaniyeye sarılarak yanan eve girdi.

 

lojmanda cikan yanginda aileyi komsusu kurtardi 9122 dhaphoto2 Ana Manşet

YANIKLAR OLUŞTU

Yoğun dumandan etkilenen çift ile Arslan, bir süre minik Zeynep’i evde aradı. Metin Arslan, küçük kızı salonda baygın halde bulup dışarı çıkardı. Olay yerine gelen cankurtaran ekipleri dumandan etkilenen ve vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan küçük kız ile anne ve babasını Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı.

20210425 2 47983764 64561323 Ana Manşet

 

ŞOKA GİRMİŞTİ

İtfaiye ekiplerinin kontrol altına aldığı yangın sonucu evde büyük hasar oluştu. Metin Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangını fark edince yan daireye koştuğu sırada komşusunun da dumandan etkilenmiş bir şekilde kapıyı açtığını söyledi. Eve girdiğinde hiçbir yerin görülmediğini anlatan Arslan, “Eve 2-3 kez girip çıktık. Üçüncüde ancak çocuğu bulabildim. Salonda yerde yatıyordu. Çocuğu kaptım. Veysel hocaya ‘sen de çık artık buldum çocuğu’ dedim beraber attık kendimizi dışarı. Eşi merdivenlerde panik halindeydi. Şoka girmişti o da.” diye konuştu.

AW304612 01 scaled Ana Manşet

ALDIM DEDİ

Çocuğunu kurtarmak isterken alevlerden yüzü zarar gören ve dumandan etkilenen baba Veysel Keçeci, “Evde küçük bir soba var ördek soba. Eşim içeride çalışıyordu. Sobayı tutuşturdum. İçinde bir şey mi vardı acaba. Çocuk bir şey mi attı. Başka bir şey vardı demek sobanın içinde. Bilmiyorum. Birden ısı ile patladı. Ben de aşağı odun almaya indim. 3 dakika sonra benim hanımın çığlıklarını, bağrışlarını duydum. Çıktım yukarı. Kapıyı açtığımda her yer siyah dumandı. Giremedim içeri, 3-4 defa denedim. Annesi denedi giremedik. Çocuk 5 dakika kaldı içeride. Aşağıda merdiven vardı, balkondan girmeye çalıştım. Giremedim, çok sıcaktı. Kapının önünde tekli koltuk vardı o yanmıştı. Sonra Metin girdi ‘Aldım’ dedi çocuğu çıktı” dedi.

 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir