doğa area cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun’da Minik Miray’ın Komşuları Dehşet Dolu Anları Anlattı! ‘Annesinin Feryadını Duyunca…’

samsunda-minik-mirayin-annesi-dehset-dolu-dakikalari-anlatti-0309
Daha Fazla Göster

Samsun’da Minik Miray’ın Komşuları Dehşet Dolu Anları Anlattı! ‘Annesinin Feryadını Duyunca…’ Samsun’un Atakum ilçesinde boynuna stor perdesinin zinciri dolanıp asılı kalan ve hastanede hayatını kaybeden Miray Elif Yaşa’ın (5) yardımına koşan komşuları o anları anlattı

Olay, 1 Eylül’de Atakum ilçesi Yeni Mahalle’de meydana geldi. Evde kardeşi ile oyun oynayan Miray Elif Yaşa’nın boynuna stor perdenin zinciri dolandı. Perdede asılı kalan küçük kızın yardımına ilk annesi koştu. Kızını zincirden kurtaran anne, hemen sağlık ekiplerine haber verdi. Eve gelen ekipler Miray Elif’i ambulansla Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırdı. Ancak küçük kız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı. Miray Elif’in cenazesi, bugün Antalya’nın Kumluca ilçesinde toprağa verildi.

miray elifi kurtarmak icin ugrastik ama olmadi 8708 dhaphoto2 Ana Manşet

‘SUNİ TENEFFÜS VE KALP MASAJI YAPTIK’

Annenin çığlıkları üzerine yardıma koşan komşulardan fırıncı İsmet Soykan “Küçük kızımızın annesinin balkondan feryadını duyunca hemen koştuk ve yardımcı olmaya çalıştık. Ne olduğunu sorduk. Çocuklar odada oynarken boynuna dolanmış. Annesi bu şekilde aktardı. Gittiğimizde müdahale ettik. Yere yatırdık, suni teneffüs ve kalp masajı yaptık. Daha sonra da cankurtaran geldi. Onlar da ellerinden geleni yaptılar ama maalesef olmadı. Bana göre çocuğu gördüğümüzde yaşamıyordu. Buna rağmen uğraştık ama olmadı” dedi.

miray elifi kurtarmak icin ugrastik ama olmadi 8708 dhaphoto3 Ana Manşet

‘BAĞIRIŞ SESLERİ ÜZERİNE KOŞTUK’

Karşı apartmanda oturan Burak Pehlivan da “Bağırış sesleri duyunca hemen balkona koştuk. Balkona çıkınca çocuğu fırıncı ağabeyimizin kucağında gördüm. Sonradan öğrendim ki stor perdenin zincirine dolanmış. Cankurtaranlar geldi ve müdahale ettiler. Daha sonra öldüğü haberini aldık. Çok üzüldük ama elden gelen bir şey olmadı. Allah rahmet eylesin, Allah kimseye yaşatmasın” diye konuştu.

miray elifi kurtarmak icin ugrastik ama olmadi 8708 dhaphoto4 Ana Manşet miray elifi kurtarmak icin ugrastik ama olmadi 8708 dhaphoto1 Ana Manşet

HABERLE İLGİLİ DETAYLARI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir