doğa calven duru
       
5s dikey arslan Mega Halı

Samsun’da Mezarlıklarda Hüzün!

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Mezarlıklarda Hüzün! Samsun’da Kurban Bayramı öncesi arife günü şehit evlatlarının başlarına giden şehit anne ve babaları dualar ederken, duygu dolu anlar yaşandı

Samsun’da Kurban Bayramı dolayısıyla vatandaşlar yakınlarının mezarlarını ve şehitliği ziyaret ederek, Kur’an-ı Kerim okudu, dua etti. En hüzünlü görüntüler ise şehitliklerde yaşandı.

WhatsApp Image 2021 07 19 at 18.46.43 1 Ana Manşet

DUALAR OKUNDU

Samsunlu vatandaşlar her arife olduğu gibi yakınlarının mezarına giderek Yasin-i Şerif okuyup, dua etti. En hüzünlü görüntüler ise şehitliklerde yaşandı.

WhatsApp Image 2021 07 19 at 18.46.43 1 Ana Manşet

İKRAMDA BULUNDULAR

Her bayram öncesi olduğu bu arifede de mezarlık ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini ifade eden şehit yakınları, “Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın” dedi. Mezarlık giriş ve çıkışlarında ziyaretçilere şeker ve kolonya ikram edildi.

WhatsApp Image 2021 07 19 at 18.46.43 Ana Manşet

ÇOK ÜZÜLÜYORUM

Ölümün her an var olduğunu ifade eden Selahattin Yıldızhan, “Bugün mübarek bir gün kabir ziyaretidir. Sadece ailemiz için gelmiyoruz şehitlerimiz için de geliyoruz. İnsanların dostlarını beklediği gibi onlarda bizleri bekliyorlar. Aklımıza ölüm geliyor her an tadabileceğimiz bir duygu. Allah onlara da merhamet etsin bizlere de merhamet etsin” dedi.

WhatsApp Image 2021 07 19 at 18.46.44 Ana Manşet

HAYATIN TA KENDİSİ

Dedelerini ziyarete geldiklerini belirten Hakkı Yeni, “Burada üzüntüyü, acıyı ve hayatın kendisini burada hissediyoruz. Çok özledik kendilerini bizim de ilerde geleceğimiz yer burası” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 07 19 at 18.46.45 Ana Manşet

AMCAMI ÖZLÜYORUM

Babasını ve amcasını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını kaydeden Zuruyet Memiş, “Babamı ve amcamı kaybettim. Onu çok özlüyorum. Kendisinin başına taş düştü ve öldü. Babam da oda yanımda olsaydı şu an onları çok sevdiğimi ve çok özlediğimi söylerdim” dedi.

WhatsApp Image 2021 07 19 at 18.46.49 Ana Manşet

ÇOK ZOR…

Her bayram öncesi duygusal anlar yaşadıklarını kaydeden Levent Atıcı, ” Büyüklerim burada her bayram ziyaretlerine geliyoruz. Burada çok duygu yaşanıyor şu an hissettiklerim gerçekten çok zor insana çok şey öğretiyor” ifadelerini kullandı.

SARILSAYDIM ONLARA

“Kardeşimi ziyarete geldim” diyen Ahmet Aslan şunları söyledi: “Kardeşim ben onu tanımadan önce ölmüş. Sadece kardeşimi değil tüm aile büyüklerimizi ziyarete geldik. Keşke şu an hepsi yanımda olsaydı da sarılsaydım onlara”


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir