Samsun'da Meteoroloji Uyarmıştı! Tehlike Çarşamba Ovası'na Ulaştı Toz taşınımı Samsun'un Çarşamba ilçesinde bulunan ovanın üzerine çöktü. Çarşamba Ovasına ulaşan toz taşınımı uydu görüntülerine yansıdı.

TOZ TAŞINIMI ÇARŞAMBA OVASI'NA ULAŞTI

Meteoroloji'nin toz taşınımı ile ilgili yaptığı uyarılar sonrası hızı zirvelerde 160-170 kilometreyi bulan tozlar, Çarşamba Ovası'na kadar ulaştı.

WhatsApp Image 2022-04-18 at 13.45.23.jpeg

UYDU GÖRÜNTÜLERİNE YANSIDI

Hızı yer yer 100 km/saati geçen lodosun Orta Anadolu'dan kaldırdığı yerli tozlar, Samsun'da Çarşamba Ovasına kadar gelirken, toz hareketi uydu görüntülerine de yansıdı.

SAMSUN İÇİN HAVA DURUMU

Samsun'da hava durumu bugün (18 Nisan Pazartesi) Parçalı ve çok bulutlu, bu öğle ve akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24 derece olacak.

Öte yandan Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada, vatandaşlar kuvvetli sağanak, kuvvetli rüzgar ve toz aşınımına karşı uyarıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

SAMSUN'A KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların yarın (Salı) sabah saatlerinde Kastamonu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, sel, su baskını gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SAMSUN'A KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Rüzgarın; Çorum, Amasya ve Tokat çevreleri ile Ordu'nun iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (40-80 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Samsun Çarşamba Hava Durumu 20 Mayıs Cuma Samsun Çarşamba Hava Durumu 20 Mayıs Cuma

SAMSUN'A TOZ TAŞINIMI UYARISI:

Bölgemiz genelinde toz taşınımı beklendiğinden görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma, yağış alan bölgelerde çamur şeklinde yağış, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.