doğa area duru
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Memur ve Aile Hekimleri İş Bıraktı

Samsun'da-Memur-ve-Aile-Hekimleri-İş-Bıraktı1
Daha Fazla Göster

Samsun’da Memur ve Aile Hekimleri İş Bıraktı Samsun’da KESK’e üye memurlar toplu sözleşmeyi; aile hekimleri de Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği’ni protesto için bir günlük greve gitti

Türkiye genelinde olduğu gibi Samsun’da da KESK’e bağlı sendika üyeleri bir günlük iş bırakma eylemi yaptı. BES Samsun Şube Başkanı ve KESK Dönem Sözcüsü Yılmaz Tuluk, “Yoksulluk, güvencesizlik dayatan bu mutabakatı kabul etmiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Samsunda KESKten Zam Tepkisi 2 Ana Manşet

“KABUL ETMİYORUZ”
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in açıkladığı maaş zammı oranlarına tepki gösterdi. Samsun Adliyesi Önünde biraraya gelen üyeler zam oranının enflasyonun altında kaldığını belirtti.

Samsunda KESKten Zam Tepkisi 3 Ana ManşetDSC 1023 scaled Ana Manşet

MÜCADELEMİZ SÜRECEK
“Yıllardır yaşanan kayıplar, biriken sorunlar bu yıl konfederasyonların tekliflerine daha fazla yansımıştır” diyen BES Samsun Şube Başkanı ve KESK Dönem Sözcüsü Yılmaz Tuluk, “Bu yıl konfederasyonların maaş artış talepleri başta olmak üzere pek çok talebi ilk defa bu kadar bir birine yakınlaşmıştır. Ancak bugün altına imza atılan mutabakat taleplerde ortaklaşmadan daha önemli olanın bu talepler için mücadelede ortaklaşmak olduğunu açık bir şekilde ortaya koymuştur. KESK olarak bu yönde yaptığımız çağrılar, kamu emekçilerinin ve emeklilerini daha da mağdur edecek yeni bir “satış” sözleşmesine onay verilmemesi yönündeki uyarılarımız “yetkili” konfederasyon tarafından yok sayılmıştır. Hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmekle görevli olduğumuz 5,5 milyon kamu emekçisi ve emeklisinin sesi olmayı sürdüreceğiz. Bizleri yıllardır siyasi iktidarın ve yine bu iktidarın hakem kurulunun iki dudağı arasından çıkacak kararlara mahkum eden mevcut sisteme karşı grev hakkı ile tamamlanmış gerçek toplu sözleşme sistemi için mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi. Basın açıklamasına CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel ve vatandaşlarda destek verdi.

Samsunda Memur ve Aile Hekimleri Is Birakti Ana Manşet

AİLE HEKİMLERİ DE İŞ BIRAKTI
Ayrıca yine Türkiye genelinde olduğu gibi Samsun’da da aile hekimleri bir günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Aile Hekimleri, Sağlık Bakanlığı’nın 29 Haziran 2021’de yayınlanan ve 01 Temmuz 2021 tarihinde yürürlüğe giren yeni Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliğinin kendilerini mağdur ettiğini belirterek, geri çekilerek yeniden düzenlenmesini talep ediyor.

Emir Dursun AKAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir