Samsun'da Mağdur Kadınlara Yardım Eli '21. Yüzyılın Kara Fatmaları Samsun’da' etkinliğinde konuşan Samsun Barosu Başkanı Av. Pınar Gürsel Yıldıran, adli yardım kurumumun 159 kadına el uzattığını açıkladı

Çanakkale'den Gelen Bisikletçiler Samsun'da Kahvaltıda Buluştular! Çanakkale'den Gelen Bisikletçiler Samsun'da Kahvaltıda Buluştular!
Samsun'da Mağdur Kadınlara Yardım Eli '21. Yüzyılın Kara Fatmaları Samsun’da' etkinliğinde konuşan Samsun Barosu Başkanı Av. Pınar Gürsel Yıldıran, adli yardım kurumumun 159 kadına el uzattığını açıkladı Samsun Barosu Başkanı Av. Pınar Gürsel Yıldıran, 2020 yılında adli yardım kurumunun 159 kadına el uzattığını belirterek, "Her kadın içindeki güce inansın istiyorum zorluklar geçici, mücadeleler kalıcıdır" dedi. BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI Samsun Valiliği İl Kadın Aile ve Çocuk Koordinasyon Kurulu iş birliği ile Büyükşehir Belediyesi ve ELVİNDER’in katkılarıyla hazırlanan "21. Yüzyılın Kara Fatmaları Samsun’da İstiklalden İstikbale" etkinliği Ömer Halisdemir Toplantı Salonu'nda yapıldı. Programda 'Anadolu Kadınları Defilesi' ise büyük beğeni toplayarak alkış aldı. 'BİRLİKTE YÜRÜYORUZ' Samsun Barosu Başkanı Av. Pınar Gürsel Yıldıran, dayanışmaya ihtiyaç olduğunu belirterek, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü aynı zamanda eşitlik özgürlüğün ve dayanışmanın simgesidir. Dayanışmaya çok ihtiyacımız var. Samsun Barosu olarak şiddet tehlikesi altında olan veya maruz kalan kadınlarımız ile birlikte yürüyoruz. Adli yardım kurumumuz 2020 tarihinde 159 kadına fiziksel, ekonomik, cinsel, psikolojik şiddet görmüş kadınlara ulaşımını yaptı. Biz mağdurun yanındayız eğer bir yerde bir kız çocuğu eğitim hakkından yoksul bırakılıyorsa onu tekrar eğitime kazandıracak öğretmenle ve dayanışmaya ihtiyacımız var" dedi. BERABERLİK VURGUSU Son yıllarda STK'ların öneminin gittikçe arttığını ifade eden ELVİNDER Derneği Başkanı Yeşim Gürsoy da, "Cumhuriyetimizin 100.yılına yaklaşıyoruz. Kara Fatmalar, nene hatunlar yüzyıl önce bu vatanı bizlere emanet etti. Biz kadınlar olarak hepimizin el ele vererek tıpkı yüzyıl önce nasıl cephelerde savaşmış olup bu ülkeyi bizlere hediye etmişse yine biz kadınlar bugün bu sorunları çok daha birlikte çok daha hızlı yol katedeceğimize inanıyorum" diye konuştu. YOĞUN KATILIM OLDU Programın ikinci bölümünde ise 10 farklı ilden gelen kadın konuşmacılar, "İstiklalden İstikbale" isimli panelde kendi konu başlıklarında sunumlar yaptı. Programa İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın yanısıra eşi Lütfiye Demirtaş, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek, İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Dilber BAHADIR SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.