doğa calven duru
5s arslan bilgi

Samsun’da LGS’ye Giren Öğrenciler Dert Yandı!

samsun-lgs
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da LGS’ye Giren Öğrenciler Dert Yandı! Samsun’da LGS’ye giren öğrencilerin birçoğu sayısal alanda zorlandıklarını soruların çok zor olduklarını söyledi

Samsun’da koronavirüs ile mücadele devam ederken, 6 Haziran’da LGS’ye giren öğrencilerin birçoğu, Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına sınav ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.Öğrenciler, sayısal derslerden zorluk çektiklerini, 8.sınıf konularının kendilerini zora soktuğunu belirtti .Matematik ve Fen Bilimleri soruları ile ilgili sitem eden öğrenciler, sözel kısmı ise kolay bulduklarını söyledi.

SAYISAL ÇOK ZORDU
Samsun’da pandemi sürecinde uzaktan eğitim ile LGS’ye hazırlanan öğrencilerin bazıları bu süreçten verim aldığını bazıları ise alamadığını dershane ve etütlere başvurduğunu söyledi. Lise tercihlerini adrese veya puana göre tercih edeceklerini dile getiren öğrenciler bu konuda sınav notunun önemli olduğuna değindi.

BOL SORU ÇÖZDÜM
Sınava hazırlanırken bol soru çözdüğünü belirten Beyza Kaya,” Sınava hazırlanırken etüte gidiyordum.Sınav çözdüğüm denemelerden daha zordu.Matematik dersini çok fazla zorlamışlardı.Sözel kısım kolaydı fakat çelişkili sorlar vardı. Fen Bilimleri dersinde ise bir kaç soru zordu.Lise tercihimi notuma göre yapacağım.Uzaktan eğitim sürecinde bol soru çözüp kitap okudum” dedi.

BU KADAR ZOR OLMAMALIYDI
Nida Delibaş’da sınava çalışma sürecinin iyi geçtiğini ifade ederek,” Fakat 8.sınıf konuları gerçekten zordu.Sayısal soruları aşırı zordu onun dışında sözelim iyi geçti. Lise tercihimi adresime göre yapmayı düşünüyorum.Sınav bu kadar zor olmamalıydı” diye konuştu.

SÖZEL KISIM KOLAYDI
Lise tercihini puana göre yapacağını dile getiren Anıl Işıtan ise şunları söyledi:”Online derslere katıldım fakat pek bir etkisi olmadı.Bu sebepten dolayı dershaneye gittim. Ailem beni sağlık lisesine göndermeyi düşünüyor.Tercihimi puanıma göre yapacağım. Matematik dışında diğer derslerde zorlanmadım.”


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir