doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Öğrencilerin Kuyruk Izdırabı! ‘İnşallah Kart Almayı Başarırız’

Samsun’da Öğrencilerin Kuyruk Izdırabı!
Daha Fazla Göster

Samsun’da Öğrencilerin Kuyruk Izdırabı! ‘İnşallah Kart Almayı Başarırız’ Samsun’daki üniversiteleri kazanarak kente gelen öğrenciler ulaşım kartlarını almak için Samkart merkezleri önlerinde yoğunluk oluşturdular

İki devlet üniversitesinin bulunduğu Samsun’da 10 binlerce üniversite öğrencisi kayıt yaptırmak için şehre geldi. Samsun Üniversitesi (SAMÜ) ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ni (OMÜ) kazanan öğrenciler, ulaşım kartlarını almak için Samkart merkezlerinin önüne geldiler. Birçok öğrencinin dolum merkezinin önüne gelmesiyle birlikte uzun kuyruklar oluştu.

WhatsApp Image 2021 10 02 at 16.07.41 Ana Manşet

‘YOĞUN GÜNLERDE DAHA FAZLA ELEMAN ÇALIŞTIRABİLİR’ 
Üniversite kayıt döneminde gişelerde daha fazla eleman çalıştırılması gerektiğini dile getiren Tülin Yıldırım, “Kızıma Samkart çıkartmak için bekliyoruz. Samsun’da mimarlık bölümünü kazandı. Dün geldik yerleştik. Yaklaşık 45 dakikadır sırada bekliyoruz. Sıra çok yavaş ilerliyor. 2 gişede 2 kişi çalışıyor. Okulların açılmasıyla birlikte yaşanan yoğunlukta biraz daha fazla eleman koyup, gençleri mağdur etmezlerse daha iyi olur” dedi.

AW432174 04 scaled Ana Manşet

‘İNŞALLAH KART ALMAYI BAŞARIRIZ’
Kart çıkartmak için sırada beklediğini belirten öğrenci Berkan Arslan, “Elazığ’dan Samsun’a üniversite kazandığım için geldim. Şu anda Samkart sırasında bekliyorum. İlk geldiğimde de çok sıra vardı hala çok sıra var. Hiç ilerlemiyor. Yaklaşık yarım saattir buradayım. Hala geldiğim yerdeyim. İnşallah kartı almayı başarırız. Yetkiler biraz daha yardımcı olursa memnun oluruz. Samsun’u çok beğendim. Öğrenciler için gayet güzel bir şehir. Eğer gelmek isteyen olursa tavsiye ederim” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 10 02 at 16.07.41 1 Ana Manşet

 

Sıranın çok uzun olduğunu ifade eden öğrenci Dilara Soysal, “Samsun’u çok beğendim. İnsanları çok cana yakın. Çok fazla gezemedim ama gördüğüm kadarıyla çok güzel bir şehre geldim. Şu anda bulunduğum Samkart sırası çok uzun. Sıra çok yavaş ilerliyor. İşlem yerine birkaç kişi daha koysalar daha iyi olabilir ama pandemi dolayısıyla koymamalarını da anlıyorum” şeklinde konuştu.

AW432174 02 scaled Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir