baskaynak https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
5s dikey akın HRS Ajans

Samsun’da Kursiyerlerin Belge Heyecanı

featured

Samsun’da Kursiyerlerin Belge Heyecanı Samsun’un Bafra ilçesinde düzenlenen “Sürü Yönetim Elemanı” ve “Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği” kurslarında başarılı olan 43 kursiyere belgeleri verildi

AW500022 02 scaled Samsun

Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü katkıları ile düzenlenen “Sürü Yönetim Elemanı” ve “Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği” kursları sona erdi.

AW500022 01 scaled Samsun

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen belge töreninde konuşan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Güreş, kurslar hakkında bilgi verdi. Güreş, “104 saatlik ‘Sürü Yönetim Elemanı Kursu’na katılan 37 kursiyerden 26 kursiyer ve 72 saatlik ‘Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu’na kayıt yaptıran 28 kursiyerden başarılı olan 17 kursiyer, sertifika almaya hak kazandı. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz iş birliğinde kurslarımız devam edecek” dedi.

AW500022 03 scaled Samsun

‘BAFRA,KARADENİZ’İN EN ŞANSLI BÖLGELERİNDEN BİRİSİ’

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ise “Çobanlık’ diye tabir ettiğimiz ‘Peygamber mesleği’ olan bir mesleğimiz. Bilimsel metotlarla nasıl yapabileceğinin eğitiminin verildiği bir kursu tamamlamış bulunuyorsunuz. Karadeniz’in en şanslı bölgelerinden birinde yaşıyoruz. Deniz, dağ ve ova. Bu bölgede yetişmeyecek ürün yok. Kursların düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından protokol tarafından, kursları başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. Programa İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, siyasi parti başkanları ve kursiyerler katıldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.