doğa samsun surucu kursu cemre
       
5s dikey arslan bilgi

Samsun’da Kurban Bayramı Öncesi Otogarlarda Son Durum!

samsunda-kurban-bayrami-oncesi-otogarlarda-son-durum
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Kurban Bayramı Öncesi Otogarlarda Son Durum! Kurban Bayramına kısa bir süre kala Samsun Yusuf Ziya Yılmaz Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde hareketlilik sürüyor. Geçen yıl pandemi nedeniyle bayramı sessiz geçirdiklerini söyleyen Müdür Muharrem Soylu, otobüslerin doluluk oranında ciddi artış olduğunu belirtti

Samsun Yusuf Ziya Yılmaz Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde Kurban Bayramı’na kısa bir süre kala yaşanan yoğunluk gözlendi. Geçen yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında bayramı sessiz geçirdiklerini kaydeden Müdür Muharrem Soylu yoğunluğun had safhaya çıktığını ifade ederek, her türlü önlemin alındığını belirtti.

OTOGARIN YOLUNU TUTTULAR

Hafta sonları ile birlikte 9 güne kadar uzayan Kurban Bayramı tatili vatandaşların yüzünü güldürürken, otobüs seferleri de sürüyor. Bayramı sevdikleriyle birlikte geçirmek isteyen vatandaşlar tatil süresini de fırsat bilerek otogarın yolunu tuttu.

GÜNLÜK 400 SEFER

Samsun Yusuf Ziya Yılmaz Şehirlerarası Otobüs Terminali Müdürü Muharrem Soylu, seferlerin arttığına dikkat çekerek, “Bayram nedeniyle bir yoğunluk var. Pandemi sürecinde memleket özlemi çeken çok sayıda vatandaşımız oldu. Hem kontrollü normalleşme süreci hem de bayram nedeniyle seferlerimiz arttı. Günlük 250 aracımız sefer yaparken şimdi bu sayı tahminen 400’ü buluyor. Bunların içinde ek seferlerde var. İnternet üzerinden de bir hayli fazla bilet alındı. Bilet fiyatları şuan için normal. Olumsuz olduğu söylenemez. Bu arada tavan fiyat uygulamasını bakanlığımız çıkarmıştı. Hassas davranıp, yakından takip ediyorlar. Bu anlamda mağduriyetin yaşanmaması için Ulaştırma Bakanlığımızda  gerekli olan tedbirleri aldı. Özellikle şehrimize İstanbul, Ankara ve Bursa gibi şehirlerden geliyor. Bir yandan tatil süresinin uzun olması nedeniyle tatil belderine gidişler arttı. Antalya, Muğla, İzmir gibi şehirleri tercih ediyorlar” dedi.

HER TÜRLÜ TEDBİRLER ALINDI

Terminalde her türlü tedbirin alındığını ifade eden Soylu, “Samsun Emniyet Müdürlüğümüz vatandaşlarımızın güvenli yolculuk yapmaları için ve herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmamaları için takviye ekipler gönderiyor. Bizler de sürekli kontak halindeyiz. Durumu takip ediyoruz. HES kodu kontrolü de yapıyoruz. Vatandaşlarımızın tatil dönüşlerinde emniyet güçlerimizin
de uyarmış oldukları gibi toplu taşıma araçlarıyla seyahat ederken mümkün olduğu kadar önlemleri aksatmamaları gerekir. Sıkıntı yaşamadan inşallah hep birlikte kurtulacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

KALABALIK OLUYOR

Vatandaşlardan Ramazan Akbaş ise bu bayram yoğunluğun daha fazla olacağını belirterek, ” Bu bayram baya yoğun geçecek sabahları da çok kalabalık oluyor. Gelecek bayramda inşallah daha çok yoğunluk olacağını tahmin ediyorum. Samsun’a gelen de giden de çok oluyor. Herkesin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

GEÇEN SENE DURGUNDU

Salim Akarsu ise, şunları söyledi: “Otogardayım ve bir yoğunluk var. Herkes bir yerlere gidiyor. Geçen sene koronavirüs nedeniyle bir durgunluk vardı. Bu bayram ve dönüşünde bir hayli yoğun olacak gibi görünüyor. ”

WhatsApp Image 2021 07 19 at 15.34.36 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 07 19 at 15.34.37 1 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 07 19 at 15.34.37 2 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 07 19 at 15.34.37 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 07 19 at 15.34.38 1 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 07 19 at 15.34.38 2 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 07 19 at 15.34.38 3 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 07 19 at 15.34.38 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 07 19 at 15.34.39 Ana Manşet


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir