doğa calven cemre
       
5s dikey arslan bilgi

Samsun’da ‘Küçük Kıbrıs’ Deniliyor! Adeta Mest Ediyor…

Samsun'da-'Küçük-Kıbrıs'-Deniliyor!-Adeta-Mest-Ediyor...
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da ‘Küçük Kıbrıs’ Deniliyor! Adeta Mest Ediyor… Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde bulunan bir mahalleye ‘Küçük Kıbrıs’ denilirken manzarası ile görenleri hayran bırakıyor

Samsun’un Vezirköprü İlçesi’ne bağlı Saraylı Mahallesi, eşsiz manzarası ile görenleri hayran bırakıyor. Özellikle yaz aylarında vatandaşlar sadece manzarayı görmek için Saray’ı ziyaret ediyor.

AW367894 02 scaled Foto GaleriAW367894 03 Foto Galeri

HAYRAN BIRAKIYOR
2019 yılında yerel seçimlerde Narlısaray Mahallesi’nden ayrılarak ayrı bir mahalle olan Saraylı Mahallesi’nin 60 hanesi ve 500 nüfusu bulunuyor. Özellikle Türkiye’nin gövde hacmiyle en büyük 3. barajının çevresini sardığı mahallenin manzarası görenleri mest ediyor. Yöre sakinlerinin ‘Küçük Kıbrıs’ diye adlandırdığı Saraylı Mahallesi’nde vatandaşlar genellikle tarımla uğraşıyor. Yaz aylarında baraj kenarında balık tutmak isteyen vatandaşlar ise izlemeye doyulmaz bir manzara ile karşılaşıyor.

AW367894 05 scaled Foto Galeri

TÜRKİYE’NİN SARAYI
Tek sıkıntılarının yol olduğunu söyleyen Saraylı Mahallesi Muhtarı Mükremin Ateş, “Bu mahallenin 2019 yerel seçimlerinde kurucusuyum. Muhtarlığımızı ayırdık. Muazzam bir yer, yeşil ile mavinin birleştiği bir nokta. Herkesin gelerek ziyaret etmesini isteriz. Mahallemiz çok şirin, güzel ve misafirperverdir. Geçim kaynağı olarak balıkçılarımız barajı kullanabiliyor. Tarım alanlarımız var. Ayçiçeği, buğday, pancar ve bir sürü bitki ekiyoruz. Gelip halkımızın görebileceği çok güzel yerdeyiz. Yollarımızın yapılmasını istiyoruz. Bu mahallenin manzarasını görmek için gelenler var. Drone çekmek için gelenler var. Ayçiçek tarlalarında fotoğraf çektirmek isteyenler var. Özellikle drone ile baktığınız zaman ‘Küçük Kıbrıs’ denilebilecek bir nitelikte mahalledir. Türkiye’nin Saray’ı diyebiliriz. Zaten bu ismini Saray ibaresinin geçmişten geldiğine de inanıyoruz” dedi.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir