doğa samsun surucu kursu duru
5s izosam bilgi

Samsun’da Koronavirüs Salgınında Yeni Dönem! İl Sağlık Müdürü Açıkladı

oruç
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Koronavirüs Salgınında Yeni Dönem! İl Sağlık Müdürü Açıkladı Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, Samsun’un 100 binde 30,97 vaka oranıyla artık ‘sarı’ renge geçtiğini açıkladı. Oruç, ‘mavi’ye bir adım kaldı” dedi.

Haftalık vaka sayıları açıklandığı andan sonraki birçok hafta Türkiye’de 100 bin nüfusa oranla en çok vaka görülen il olan Samsun’da kontrollü normalleşme süreci ve kısıtlamalar meyvesini vermeye başladı. Uygulanan tedbirler ve alınan önlemlerin ardından Samsun ilk kez ‘kırmızı’ ve ‘turuncu’ renkten ayrılarak ‘sarı’ renge döndü. İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile ‘mavi’ renge dönmeye 1 adım kaldığını ifade etti.

AW342869 07 scaled Ana Manşet

Mavi renk için tedbirlere uyulmaya devam edilmesi gerektiğini hatırlatan ve aşının önemine değinen Oruç, “Samsun artık 100 binde 30,97 vaka oranıyla artık ‘sarı’ ‘mavi’ye bir adım kaldı. Emeği geçen tüm aşı ekiplerimize ve aşının gücüne inanarak bize destek olan tüm Samsunlulara teşekkürler. Ama durmak yok. Mavi şehir olana kadar mücadeleye devam. Hedef mavi Samsun. Bu güce güvenin” diye konuştu.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir