Samsun’da Koronavirüs Gölgesinde Bayram Namazı

samsun-namaz-1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Koronavirüs Gölgesinde Bayram Namazı Samsun’da bayram namazı korona virüs gölgesinde fiziksel mesafe ve maske kurallarına uygun bir şekilde kılındı. Vatandaşlar sokağa çıkma kısıtlamasında bayram namazı kıldıkları için mutlu olduklarını dile getirdi.

AW319125 01 scaled Ana Manşet

BERABER SAF TUTTULAR
Pandemi tedbirleri kapsamında uzun bir aradan sonra Ramazan Bayramı namazı camilerde fiziksel mesafe ve maske kuralları çerçevesinde kılındı.
Samsun’da ise İlkadım ilçesinde bulunan Büyük Cami’de hareketlilik erken saatlerde başladı. Caminin içerisi kısa sürede doldu. Diğer vatandaşlar kendi evlerinden getirdikleri seccadeler ile cami bahçesinde saf tuttu. Seccadelerini cami avlularına seren vatandaşlar, Ramazan Bayramı namazını eda etti.

AW319125 04 scaled Ana Manşet

KURALLARA UYULDU
Kurallara uyularak namaz kılındığını ifade eden bir vatandaş, “Bu sene de böyle oldu. Allah’ım kısa zamanda bu illeti, hastalığı def eder. İnşallah sabır ile metanet ile uygulamaya uyduk. Namazımızı kıldık. Şimdi evlerimize gidiyoruz. Bu 4 günlük süreci de evlerimizde geçireceğiz. Ondan sonra da hayırlısı Allah’tan” dedi.

AW319125 02 scaled Ana Manşet

ÇOK DUYDULANDIM
Diğer bir vatandaş ise kısıtlamada bayram namazı kılmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Kısıtlamaya rağmen çok duyguluyum. İnşallah bir dahaki bayramda kısıtlamalar kalkmış olur. Biz de rahatlamış oluruz. Gerçekten namaza geldiğim için çok mutluyum” diye konuştu.

samsunda sosyal mesafeli bayram namazi 9888 dhaphoto3 Ana Manşet

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir