doğa samsun surucu kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun’da Korku Dolu Anlar! Mahalleli Sokağa Döküldü

samsunda-korku-dolu-anlar-mahalleli-sokaga-dokuldu
Daha Fazla Göster

Samsun’da Korku Dolu Anlar! Mahalle Sokağa Döküldü Samsun’un İlkadım ilçesi Unkapanı Mahallesi’nde meydana gelen yangın korku dolu anlar yaşattı.

AW320283 01 1 Ana Manşet

KORKU DOLU ANLAR YAŞANDI

Olay,18.00 sıralarında Unkapanı Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Yaşar Er’e ait 3 katlı boş binada iddiaya göre çocukların ateşle oynaması sonucu yangın meydana geldi. Alevlerin yükselmesiyle yan binada bulunan vatandaşlar kendilerini dışarı attı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekipleri sevk edildi. Alevler 3. kata da sıçradı. Bina içerisinde bulunan boş tüpler itfaiye ekipleri tarafından çıkartıldı.

AW320283 03 Ana Manşet

KUNDAKLAMA İDDİASI

İtfaiye çalışmasını sürdürürken vatandaşlar da onlara destek verdi. Bir kısım vatandaş kendi çektikleri hortumla yangına yan binanın çatısından su sıktı. Yangının kundaklama sonucu başlamış olabileceği de iddia edildi.

WhatsApp Image 2021 05 14 at 18.45.19 Ana Manşet

MUHTAR İSYAN ETTİ

Konunun araştırıldığını belirten Unkapanı Mahallesi Muhtarı Erdinç Çiftçi, “Zaten bu evlerin yıkılması için ben defalarca belediyeye başvuru yaptım. Bu ev boş, kimse durmuyor. Defalarca yıkılsın dedik ama yıkılmadı. Bilinçli mi yakıldı, çocuklar mı ateş attı, içeride birisi bir şey içip mi yaktı tam bilgimiz yok. Şu anda itfaiye raporunu bekliyoruz. Ondan sonra gerçekler meydana çıkacak. Mahallemizin içinde böyle çirkin evlerin olmasını istemiyoruz. İçeride kimsenin olmadığını biliyoruz. Yaralı kimse yok. Aynı yerde 3-4 tane metruk bina var. Sahiplerine haber gönderiyoruz, onların izni olmadan da yıkma şansımız yok” dedi.

Yanan binanın sahibi Orhan Çelik, “Ben kendim yeni evimde kaldığım için bu evim boştu. Bana arkadaşlar telefon edip haber verdi. Apar topar geldim. Şimdi memur arkadaşlar ne olduğunu soruşturuyor. İnanın hiçbir şey bilmiyorum. Eskiydi, içinde eşya vardı ama çok önemli değildi. Artık bundan sonra yıkılacak. O hale geldi. Ama neden kaynaklandı bilmiyorum. Suyu, elektriği kesikti. O şartlar olduğu halde neden böyle olduğunu, artık tam yeni olduğu için olay bilemiyorum. Memur arkadaşlar soruşturacak. Acaba birileri mi girdi içeri öğreneceğiz. Kendi kendine çıkması mümkün değil çünkü elektriği ve suyunu kesmiştim” diye konuştu.

Görgü tanığı bir vatandaş ise, “Evde oturuyorduk. Komşular ‘yangın çıktı’ diye söyledi. Büyük bir yangındı. Tüpler patlamaya başladı. İtfaiye kontrol altına aldı fakat şu anda fazlasıyla korkusu altına girdik. Bizim tek korkumuz elektrik hattına da gelmesiydi. Zaten patlamalardan sonra camlar da indi. Eğer zamanın da müdahale edilmeseydi elektrik hattına da sıçrayacaktı” şeklinde konuştu.
Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

OLAY YERİNDEN GÖRÜNTÜLER;

WhatsApp Image 2021 05 14 at 18.39.14 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 05 14 at 18.39.15 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 05 14 at 18.39.15 1 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 05 14 at 18.39.17 1 Ana Manşet

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir