Samsun'un Atakum ilçesinde akıntıya kapılan kızını kurtarmak isteyen baba boğulma tehlikesi geçirdi. Kızının hayatını kurtaran baba Murat Akbaş, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

OLAY ATAKUM'DA MEYDANA GELDİ

Samsun'da denizde boğulma tehlikesi geçiren kızını kurtarmak isteyen baba baygın halde sudan çıkartıldı. Olay yerinde ailesi ile piknik yapan hemşirenin kalp masajı yaptığı yaptığı baba, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, kızı ise tedavi altına alındı.

MURAT AKBAŞ SUDA KAYBOLDU

Olay, Atakum ilçesi Çatalçam sahilinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 51 yaşındaki Murat Akbaş, 12 yaşındaki kızı Tuğçenur Akbaş ile birlikte denize girdi. Karadeniz'in hırçın dalgaları arasında boğulma tehlikesi geçiren Tuğçenur Akbaş'ın yardımına giden babası Murat Akbaş suda kayboldu. Olay, polise ve sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine cankurtaranlar, Sahil Güvenlik ekipleri ve deniz polisi sevk edildi.

DENİZDEN ÇIKARILDILAR

Baba ve kızı, cankurtaranlar tarafından çıkartıldı. Kalbinin durduğu tespit edilen Murat Akbaş'a ilk müdahaleyi olay yerinde ailesi ile piknik yapan Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Yoğun Bakım Servisi'nde görevli hemşire Hayriye Tanrıvermiş yaptı. Hemşirenin kalp masajı yaparak hayata döndürdüğü Murat Akbaş ile kızı Tuğçenur Akbaş 112 ekipleri tarafından cankurtaranla Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

"DALGIÇ SUYA DOĞRU KOŞTU"

İlk yardım yapan hemşire Hayriye Tanrıvermiş, "Ailece piknik yapmak için sahile geldik. Birinin boğulduğunu söylediler. Dalgıçlar suya doğru koştular. Ben de o tarafa yöneldim. Dalgıçlar sudan bir erkek çıkardılar. Direk müdahaleye başladım. Çünkü solunum yoktu. Kalp ve nabız da yoktu. Kalp masajına başladım. 112 ekibiyle beraber müdahale ettik. Daha sonra ambulansa teslim ettik" dedi. Sahilde yüzen Atakan Dikmen, "Vatandaş yüzmeye gelmiş. Boğulma haberi oldu. Pikniğe gelenler 112'yi arayıp cankurtaranları çağırdı. Denizden çıkartılan şahsı buraya ailesiyle pikniğe gelen bir hemşire ilkyardım uyguladı. Ondan sonra da ambulansla bindirilip gönderdiler" diye konuştu.

"ÖNCE KÜÇÜK KIZ BOĞULDU"

Piknikçilerden Damla Demirci ise, "Küçük kız çocuğu boğuldu önce. Babası onu kurtarmaya çalıştı. Cankurtaranlar daha sonra babasına müdahale etti. Adam çıktığında çok kötü bir haldeydi. En çok cankurtaranlara teşekkür etmek istiyorum. Çok büyük bir mücadele verdiler. Umarım iyi durumdadırlar. Kırmızı alanda olduklarını öğrendim. Ailesine acil şifalar diliyorum" şeklinde konuştu. 

BABA MURAT AKBAŞ HAYATINI KAYBETTİ

Duran kalbi olay yerinde hemşire Hayriye Tanrıvermiş'in kalp masajı sonucu çalıştırılan Murat Akbaş hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Tuğçenur Akbaş'ın ise hastanede tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Düğün konvoyunda drift pahalıya mal oldu! O araç Samsun'da tespit edildi Düğün konvoyunda drift pahalıya mal oldu! O araç Samsun'da tespit edildi

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.