Samsun'da Kitapçılarda Yoğunluk! Haziran ayında yapılacak olan Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesinde kitapçılarda test kitabı satışı arttı

SAMSUN'DA TEST KİTABI SATIŞLARINDA YOĞUNLUK

Üniversiteye giriş sınavı olan TYT ve AYT 18 ile 19 Haziran'da LGS ise 5 Haziran'da gerçekleşecek. Sınavlarda başarılı olmak isteyen adaylar ise sınav tarihine yakın kitabevlerinin yolunu tutuyor. Fiyatları 35 TL'den başlayıp 100 TL'ye kadar çıkan soru bankası ve denemelere talep artıyor.

AW601060_03.jpg

İnşaat Mühendisleri Odası: "Gelişime yönelik projeler sürecek" İnşaat Mühendisleri Odası: "Gelişime yönelik projeler sürecek"

DENEMELER İLGİ GÖRÜYOR

Sınav dönemi yaklaştıkça yoğunluklarının artığını ifade eden bir kitabevinde hazırlık kitapları sorumlusu Abdurrahman Şengül, "Sınav dönemi yaklaşıyor. Tabii, bizim yoğunluğumuz da artıyor. Şu anda en çok hareketli olan alanımız Liselere Geçiş Sınavı alanı ile daimi satışlarımız olduğu Temel Yeterlilik Testi ve Alan Yeterlilik Testi alanlarımızdır. Senenin başında başlayan, biraz daha erken başlayan ve sistemli giden adaylar TYT, AYT denemeleri alıyor. Özellikle tüm derslerin bir arada olduğu denemelere adaylar ilgi gösteriyor. Soru bankası fiyatları yayınevinin takdirine, kitabın kalınlığına göre 50 ile 100 TL arasında değişiyor. Denemeler de 35 ile 60 TL civarında seyrediyor" dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

AW601060_01.jpg