doğa yataks duru
       
5s izosam Mega Halı

Samsun’da KESK’ten Eylem!

Samsun'da KESK'ten Eylem!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da KESK’ten Eylem! KESK Samsun Şubesi üyeleri düzenledikleri eylemde, ‘Demokratik Türkiye’ çağrısında bulunarak; baskı, sömürü ve yolsuzluğa ‘Hayır’ dedi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Samsun Şubeler Platformu üyeleri, İlkadım İlçesi’ndeki Süleymaniye Geçidi’nde bir araya gelerek, ‘Demokratik Türkiye’ çağrısında bulundu.

Samsunda KESKten Eylem Samsun

TAM ZAMANI
KESK Samsun Şubesi adına açıklamalarda bulunan KESK Dönem Sözcüsü Mustafa Niyazi Bulut; “Son günlerde yoğun şekilde iktidar ve devlet içerisinde görev yapan, Susurluk sürecine ve öncesine kadar birçok isme uzanan mafya-çete ilişkilerine, uyuşturucu ticareti iddialarına, kamu gücünü iktidar mensuplarının da içinde olduğu rant kavgasından pay elde etmek amacıyla kullanmaya, hukuk dışı kirli işler ve ilişkilerin ortalığa saçılmış haline şahit oluyoruz. Türkiye bu karanlık ilişkilerle anılmak ve bunun bir parçası olmak zorunda değildir. Emek, demokrasi, laiklik ve barıştan yana olan tüm kesimler olarak her gün sosyal medyada bu filmi izlemek zorunda değiliz. Artık dur demenin tam zamanıdır. Bu çürümüşlüğe, devlet-sermaye-mafya-tarikat düzenine karşı; Emekten yana, laik ve demokratik bir Türkiye, Barış içinde bir arada yaşam için mücadele etme, Sorumlulardan hesap sorma zamanıdır. Düşlediğimiz ülke ve dünyayı kuracak tek şey de emekçilerin, halkın, birlikte örgütlü mücadelesidir. Herkesi bu mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir