doğa yataks duru
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun’da Katledilmişti! Annesini Öldüren Babasına İsyan Etti

Samsun'da Katledilmişti! Annesini Öldüren Babasına İsyan Etti6
Daha Fazla Göster

Samsun’da Katledilmişti! Annesini Öldüren Babasına İsyan Etti Samsun’un Salıpazarı İlçesi’nde babası tarafından öldürülen annesinin acısını yaşayan Hilmi Örenç, isyan etti

11 cinayet 3 Ana Manşet

Samsun’un Salıpazarı İlçesi’nde annesi tarlada lahana toplarken, babası tarafından tüfekle açılan ateş sonucu öldürülen Selma Örenç’in oğlu Hilmi Örenç, yaşadıklarını anlatarak, isyanını dile getirdi.

11 cinayet Ana Manşet

HAYATIMIZ EZİYETLE GEÇTİ
Önceki gün görülen ilk davada kendisini ‘Eşim bana şiddet uyguluyordu’ diyerek savunan babasına tepki gösteren, hayatları boyunca babalarından eziyet gördüklerini iddia eden Hilmi Örenç, “22 yaşındayım. Mehmet Örenç yüzünden ailemizin hiç huzuru olmadı. Benim ve ablalarımımın çocukluğu hep Mehmet Örenç tarafından şiddet görerek geçti. Gözümüzün önünde annemiz dövülüyordu, annemize tüfek çekerek tehdit ediyordu. Bizleri köle olarak, annemi köle olarak görüyordu. Az ceza alması için mahkemede kendini savunarak benim melek annemi kötü olarak göstermeye çalışıyor” dedi.

11 cinayet 2 Ana Manşet

‘MELEK ANNEME İFTİRA ATTILAR’
Daha önce de şiddet nedeniyle annesi, ablaları ile evi terk ederek, Samsun merkeze yerleştirlerini dile getiren acılı evlat, “O cani sürekli akrabalarımıza giderek, bize gelerek çok pişmanım beni affedin diyerek kendini acındırdı. Bir süre sonra annem ‘yuvam yıkılmasın’ diyerek döndü. Annemi katletmeden önceki günlerde de huzursuzluklar devam ediyordu. Ben evde uyuyordum, annemde bahçeye gitmiş bahçeyle ilgilenmeye. O cani de bir gün önce aldığı otomatik av tüfeğini sakladığı yerden alarak annemin arkasından ateş ederek vurmuş. Benim canım,kanımın kafası paramparça olmuştu. Herşeye katlanan annem, bu şekilde katledildi. Ben annemi kendi ellerimle toprağa verdim ve adeletin yerini bulmasını istiyorum. Dünkü mahkemede o katil kendini acındırmak için benim melek anneme iftara attı. Benım annem çok iyi bir insandı. Benım canım, kasten planlı bir şekilde katledildi. Adeletin yerini bulmasını, bu caninin en ağır cezayı almasını istiyorum” ifalerini kullandı.

NE OLMUŞTU?
Samsun’un Salıpazarı İlçesi Bereket Mahalesi’nde 14 Nisan’da meydana gelen olayda, evinin önündeki tarlada lahana toplayan 3 çocuk annesi 51 yaşındaki Selma Örenç, kocası 59 yaşındaki Mehmet Örenç’in tüfekle ateş etmesi sonucu olay yerinde hayatını kaybetti. Olaydan sonra kendini de tüfekle vurarak yaralayan Mehmet Örenç, hastanedeki tedavisini ardından gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Merve İLHAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir