doğa calven cemre
5s arslan Mega Halı

Samsun’da Kasaoğlu’ndan Olimpiyat Vurgusu… Altın Kızlar SMG’de

samsun-altın-kızlar-18-hazıran2
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Kasaoğlu’ndan Olimpiyat Vurgusu… Altın Kızlar SMG’de Spor Aktüel programına konuk olan Gençlik Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, spor ve sporcuyu desteklmeye davam edeceklerini, Milli takım Antrenörleri Aytunç Göz, Sinem Yıldırım ise, altın kızların başarılarını ve olimpiyat hedeflerini anlattı

NİCELERİ YETİŞECEK
Samsun Canlı Haber TV’de, Samsun Gazetesi Spor Müdürü Esra Vural’ın sunduğu Spor Aktüel programına Gençlik Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Milli takım Antrenörleri Aytunç Göz, Sinem Yıldırım, Samsun’un altın kızları Esra Bayrak, Muhsine Gezer, Edanur Akın, Eda Yıldırım ve Fatma Damla Altın konuk oldu. İl Müdürü Kasapoğlu, sporun ve sporcunun her zaman yanında olduklarını altın kızlar gibi nice sporcuların Samsun’dan yetişeceğini belirtti. Aytunç Göz ise, kızların dünya şampiyonasında elde ettikleri başarıdan dolayı gururlu ve mutlu olduklarını, ufak bir dinlenmenin ardından Tokyo Olimpiyatları için hazırlıklara devam edeceklerini ve olimpiyatlardan da güzel başarılarla dönmeyi hedeflediklerini söyledi.

 

samsun altin kizlar smg 18 haziran 5 Foto Galeri samsun altin kizlar smg 18 haziran 6 Foto Galeri

SPORU AŞILAYACAĞIZ
Eğlenceli ve samimi bir ortamda gerçekleşen programda Kasapoğlu, Samsun’un spor şehri olduğuna değinerek, “Spor tesisleri konusunda önde gelen şehirlerden bir tanesiyiz. Atış poligonu, okçuluk, su sporlarına, atletizm den bowlinge tüm tesislerimiz tam donanımlı bir şekilse sporculara ve günün belirli saatlerinde vatandaşlarımıza açık. O kadar çeşit var ki federasyonların etkinlik yapma noktasında cazibe noktası bir şehiriz. Emeği geçen bakanlıklarımıza minnettarız. Samsunlu bütün gençlerimizi salonlarımıza davet ediyoruz. Bakanlığımız önderliğinde her evden bir sporcu anlayışıyla her eve dokunarak gençlerimize sporu aşılamayı hedefliyoruz ” dedi.

samsun altin kizlar smg 18 haziran 3 Foto Galeri

 

HEDEFİMİZ OLİMPİYATLAR
Müdürlük olarak bir çok dalda projeleri olduğunu yine atletizmde altın kızlar gibi bir çok gence dokunacaklarını belirterek Kasapoğlu, “Biz dokunmadık genç bırakmayalım diyerek, bu yola çıktık ve altın kızlarımız ve diğer sporcularımız ile meyvelerini almaya başladık Allah’ın izniyle. Kızlarımız gerçekten çok başarılılar. Onların başarıları için başka valiliğimiz ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz elinden geleni yapıyor. Türk bayrağımızı göklere çekmek için bir hayalimiz var ve kızlarımız bunları gerçekleştiriyor. Bizim hedefimiz olimpiyatlara Samsun’dan olabildiğince çok sporcu göndermek ve şu an da yaklaşık 60 senenin ardından Esra Bayrak ve İnşallah Fatma Damla’yı da olimpiyatlara tüm Samsun olarak uğurlayacağız ve döndüklerinde de karşılayacağız” ifadelerini kullandı.

 

samsun altin kizlar smg 18 haziran 7 Foto Galeri samsun altin kizlar smg 18 haziran 8 Foto Galeri

SAMSUN’DA HAZIRLANACAĞIZ
Paralimpik Branşlar Milli Takımlar Sorumlusu Aytunç Göz, “Kızlarla artık bir aile olduk. VIRTUS Dünya Para Atletizm Şampiyonası’nda kızlarımız çok güzel başarılar elde etti. Ama en önemlisi takım halinde 2008 yılından bu yana Polonya’nın birinci olduğu bayrak yarışında rakipleri eleyerek birinci olduk. Kızlarımızın özellikle Polonya’nın ev sahibi olduğu şampiyonada böyle bir gururu yaşamak paha biçilemez. Tabi ki Gençlik ve Spor Bakanımız, Samsun Valiliğimiz ve il müdürlüğümüzün bize çok büyük katkıları var. Esra olimpiyatlara hak kazandı. Diğer kızlarımız da olimpiyat kotasındalar. Şuan Fatma Damla’nın 2 dünya şampiyonluğu olduğu için olimpiyata gitmesi yüksek bir ihtimal. Tokyo Olimpiyatları için biz yine Samsun’da çalışmalarımıza devam edeceğiz inşallah olimpiyatlarda da ülkemizi iyi bir şekilde temsil edeceğiz” diye konuştu.

samsun altin kizlar smg 18 haziran 4 Foto Galeri

 

 

MUTLU VE GURURLUYUZ
Milli Sporcu Esra Bayrak ise, “Arkadaşlarımla birlikte Polonya’da ülkemizi temsil etmek çok gurur vericiydi. Şimdi sırada olimpiyatlar var. Gönlüm kızlarında olimpiyatlara gelmesi şuan da Fatma Damla’nın Olimpiyatlara hak kazanması çok yüksek onunla beraber el ele olimpiyatlara gitmeyi çok istiyorum. Çalışmalarımıza devam edeceğiz. Orada da yine şehitlerimiz ve bayrağımız için yarışacağım” dedi. Antrenör ve Aynı zaman da sporcu olan Sinem Yıldırım, milli sporcular Muhsine Gezer, Edanur Akın, Eda Yıldırım ve Fatma Damla Altın ise VIRTUS Dünya Para Atletizm Şampiyonası’nın yorucu geçtiğini ama elde ettikleri başarılardan dolayı mutlu ve gururlu olduklarını belirtti.

SMG’YE TEŞEKKÜR
Program sonunda ise Gençlik Spor İl Müdürü Hakkı Kasapoğlu, Paralimpik Branşlar Milli Takımlar Sorumlusu Aytunç Göz, Antrenör Sinem Yıldırım ve altın kızlar, spora ve sporcuya verdikleri değerden ötürü Samsun Medya Grubu’na teşekkür etti.

Esra VURAL


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir