doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Kadın Muhtar Örnek Oldu!

samsunda-kadin-muhtar-ornek-oldu-0810-556
Daha Fazla Göster

Samsun’da Kadın Muhtar Örnek Oldu! Samsun’da 45 yaşında liseyi bitiren kadın muhtar Sündüs Artış, okumanın yaşı olmadığını gösterdi

Samsun’un Asarcık İlçesi’nin tek kadın muhtarı olan Sündüs Artış, açıköğretim ortaokulundan mezun olma başarısını gösterdi. Kız çocuklarına ve kadınlara örnek olan Artış, lise diplomasını Kaymakam Baha Büyükkaymakcı’nın elinden aldı.

WhatsApp Image 2021 10 08 at 11.41.06 Ana Manşet

45 YAŞINDA DİPLOMASINI ALDI

Asarcık İlçesi’nde tek kadın muhtar olarak Alişar Mahallesi’nde muhtarlık yapan Sündüs Artış okuma isteğinin içinde bir ukde olarak kalması sonucu Asarcık Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan kurslarda açık öğretim ortaokulunu bitirdi. Okumanın yaşı olmadığını ispatlayan Muhtar Sündüs Artış, 45 yaşında liseyi başarılı bir şekilde bitirdi.

WhatsApp Image 2021 10 08 at 11.41.06 1 Ana Manşet

KAYMAKAMDAN ÇAĞRI VAR

Lise diplomasını kadın muhtara veren Asarcık Kaymakamı Baha Büyükkaymakcı, Sündüs Artış’ın azmi ve özverisinin kadınlarına örnek olduğunu, özellikle kız çocuklarının okuma oranının düşük olduğu ilçede kız öğrencilerin asla pes etmemesi gerektiğini söyledi. Büyükkaymakcı ayrıca kaymakamlık olarak desteklerinin tam olduğunu yaşı, durumu ne olursa olsun bütün kadınları okumaya davet etti.

HEDEFİ ÜNİVERSİTE

Diplomasını teslim alan Sündüs Artış, eğitim hayatının son bulmadığını belirterek, şimdiki hedefinin üniversiteyi kazanmak olduğunu söyledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir