Samsun'da Kadın Girişimciden Örnek Proje! Samsun'un Bafra ilçesinde yer alan Serpil Şen, KOSGEB desteğiyle kurduğu tekstil atölyesinde sokak hayvanlarının kullanımına yönelik geri dönüşüm malzemelerinde barınaklar yaptı

"ONLARA DESTEK OLMAYA KARAR VERDİM"

KOSGEB desteği ile işletmesini kurarken çeşitli süreçlerden geçtiğini ifade eden kadın girişimci Serpil Şen, “Her zaman işi ile ilgili yenilikleri düşünürken geri dönüşüm malzemelerinin sürdürülebilir ve farkındalık oluşturacak şekilde geri dönüşümü üzerine düşüncelerim vardı. Elimdeki karton artık bezler kumaş parçaları poşetler için bu soğuk kış günlerinde sokak hayvanları için barınaklar yaparak onlara destek olmaya karar verdim" dedi.

AW599951_05.jpg

Samsun'da Zehir Taciri Tutuklandı Samsun'da Zehir Taciri Tutuklandı

BAFRA'DA GERİ DÖNÜŞÜM MALZEMELERİ HAYVANLARA YUVA OLDU

Kadın girişimci Serpil Şen’in hazırladığı projeye destek veren Zehra Orhan, “Ortak yaşam alanı olarak kullandığımız dünyamızda sokak hayvanlarını da düşünmemiz gerekiyor. Süreci oldukça detaylı şekilde değerlendirip çalışma yapmaya karar verdik. Çalışanlarımız hayvansever arkadaşlarımızla bir barınak atölye çalışması yaptık. Daha sonra elimizdeki tüm geri dönüşüm malzemelerini değerlendirdik. Arkadaşlarımız çok heyecanlıydı. Çalışanlarımızda bu tür bir sosyal etkinliğe katıldıkları için çok mutlu oldular" diye konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

AW599951_06.jpg

AW599951_03.jpg