doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Kaç Kovid Hastası Tedavi Görüyor? Vali Dağlı Açıkladı

samsunda-kac-kovid-hastasi-tedavi-goruyor-2409
Daha Fazla Göster

Samsun’da Kaç Kovid Hastası Tedavi Görüyor? Vali Dağlı Açıkladı Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Samsun’da Kovid-19 tedavisi gören hasta sayısını açıkladı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, şu an Samsun’daki hastanelerde 380 civarı Kovid hastası bulunduğunu açıklayarak, vatandaşları uyardı.

AZALTMAMIZ GEREKİYOR

Vali Dağlı açıklamasında, “Şu an hastanelerimizde 380 civarı Kovid hastamız tedavi görüyor. Bu rakamı azaltmamız gerekiyor. Lütfen aşı konusundaki yanlış bilgilere inanmayalım. Aşı hakkımız varsa en yakın sağlık tesisine başvurup mutlaka aşımızı yaptıralım. Okullarımızın ve iş yerlerimizin açık kalması için bu özveriyi toplum adına göstermemiz şart” ifadelerini kullandı.

ERTELEMEYİN ÇAĞRISI

Samsun’daki aşılama çalışmaları hakkında da bilgilendirmelerde bulunan Vali Dağlı, vatandaşlara aşıyı ertelememeleri ve mutlaka aşılarını yaptırmaları çağrısında bulunarak, “Hedefimiz, öncelikle aşılama çalışmalarını güçlendirilmesi, vaka artışının kişilerde ağır hastalık tablosuna ve hastane yatışlarına neden olmadan atlatılması. Bunun için de vatandaşlarımızın mutlaka hiçbir erteleme düşüncesi içine girmeden aşılarını yaptırmaları gerekiyor. Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın da ifade ettiği gibi artık kritik eşikteyiz. Artık bir karar vermemiz ve aşılama oranını ikinci dozda yüzde 75’in üzerine çıkarmak için, tercihimizi aşıdan ve sağlıktan yana kullanmamız gerekiyor” dedi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir