doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da İstihdam Müjdesi! Çalışmalar Başladı

Samsun'da-İstihdam-Müjdesi!-Çalışmalar-Başladı
Daha Fazla Göster

Samsun’da İstihdam Müjdesi! Çalışmalar Başladı Samsun’da Havza OSB’de 10 milyon dolara mal olacak ve yaklaşık 40 kişinin istihdam edileceği projede yer tahsisi yapıldı

Samsun’un Havza Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) 10 milyon dolara mal olacak ve yaklaşık 40 kişi istihdam edilecek yeni bir yatırım için yer tahsisi gerçekleştirirken projenin 24 ayda üretime geçmesi hedefleniyor.

10 MİLYON DOLARA MAL OLACAK
Havza OSB’de kurulacak olan ve yem üretimi üzerine çalışacak olan bir firmanın talep ettiği 24 bin metrekare arsa tahsisi gerçekleşti. 10 milyon dolara mal olacak ve tamamlandığını 40 kişiye iş imkânını sağlayacak olan yatırımın 24 ay içerisinde üretime geçmesi bekleniyor.

Samsunda Istihdam Mujdesi Calismalar Basladi1 Ekonomi

YER TAHSİSİ YAPILDI
Havza OSB’de 24 bin metrekare alan içerinde kurulacak fabrika için Havza TSO Başkanlığında atılan imzalar ile yer tahsisi yapıldı. Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza TSO ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Acar oda binasında iş adamı İsmail Kobya’dan yatırım hakkında bilgiler aldı. Daha sonra ise imzalanan protokol ile yeni yatırım için yer tahsisi yapıldı.

“HAYIRLI OLSUN”
Havza Kaymakamı Cengiz Nayman yeni yatırımın Havza’ya bölgeye ve Türkiye’ye hayırlı olmasını temenni ederek, “Havza OSB’ye her geçen gün ilgi artmakta. Gelen talepler bunun göstergesi” dedi. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise iş insanı Kobya’yı tebrik etti.

Samsunda Istihdam Mujdesi Calismalar Basladi2 scaled Ekonomi

SORUNU ÇÖZECEK

Havza OSB’ye her geçen gün yatırımcı ilgisinin arttığını söyleyen Acar, “Gelen talepler bunun göstergesi. Havza OSB yatırımcılara sunmuş olduğu imkanlar ile öne çıkıyor. Yapılacak genişleme çalışmaları ile 4 bin 500 dekar alana ulaşacak olan Havza OSB daha çok yatırımcı kabul edecek. Böylelikle Havza’da ve bölgede istihdam sorununun çözümüne katkı sunacak. Yapılacak olan yeni yatırım hem ilçemize, hem ülkemize hem de yatırıcımıza hayırlı olsun.” ifadesinde bulundu.

24 AYDA ÜRETİME BAŞLAYACAK
İş adamı Kobya, yatırım maliyetinin 10 milyon dolar olduğunu, tamamlandığında 40 kişinin istidam edileceğini, fabrikanın 24 ay içerisinde üretime başlanmasının planlandığını belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir