Samsun İş Geliştirme Merkezi'nde (İŞGEM), 3 yıllık kira süreleri dolan işletmelere Büyükşehir Belediyesi tahliye yazısı gönderdi

Samsun'da Bölgesel Ekonomik Kalkınma A.Ş bünyesinde Avrupa Birliği projesi kapsamında kurulan İş Geliştirme Merkezi'nde, 3 yıllık süreleri dolan işletmelerin bir kısmına, kiralama ihalesine girmedikleri için tahliye yazısı gönderildi.

KİRAYI ÇOK BULDULAR

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu: "OSB'ler ilçeyi kalkındırdı"  Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu: "OSB'ler ilçeyi kalkındırdı" 

AB projesi kapsamında İş Geliştirme Merkezi'nde 3 yıl süre ile yer tahsisi yapılan işletmeler için bu sürenin Şubat ayında sona erdiği, Büyükşehir Belediyesi'nin de söz konusu dükkanları ecri misil üzerinden ihale ile kiralamak istediği öğrenildi. 3 yıllık süreleri dolan bazı işletmelerin İş Geliştirme Merkezi'nde bulunan iş yerlerini tahliye ettikleri bildirilirken, kalan işletmelerin ise kiralama ihalesine girmediği bildirildi. Büyükşehir Belediyesi'nin merkezde bulunan söz konusu iş yerleri için 3900 TL kira istediği, kirayı çok bulan işletme sahiplerinin de bu nedenle yerlerin kiralama ihalesine girmedikleri öne sürüldü. 

Haydar ÖZTÜRK

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.