doğa yataks duru
       
5s izosam bilgi

Samsun’da İneğini Satmıyor! Çünkü…

samsun-ınek-24-hazıran
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da İneğini Satmıyor! Çünkü… Samsun’da hayvancılıkla uğraşan “Cemre” isimli ineğini kimseye satmıyor. İşte nedeni…

Samsun’un Kavak İlçesi Mahmutlu Mahallesi’nde 20 senedir hayvancılıkla uğraşan 33 yaşındaki Murat Kocaman, sırtında ay-yıldızlı bir deseni olan “Cemre” isimli bir ineğe sahip. 2 buçuk yaşında ve 450 kilogramlık ağırlığındaki inek, görenleri şaşkına çeviriyor. Kurban Bayramı yaklaşırken birçok kişinin talip olduğu ineği sahibi kimseye satmıyor. Desenden dolayı ilgi çeken ineğe farklı miktarda paralar verilse dahi sahibi satışa çıkarmıyor.

AW353482 03 scaled Samsun AW353482 04 scaled Samsun

YÜZLERCE KİŞİ İSTEDİ
Düveyi özel olarak baktığını söyleyen Murat Kocaman, “Bu hayvanımız 2 yıldır bizde. Yoldan geçerken otlamadaydı. Gördüm ve beğendim. ’Değeri neyse ver’ bize bunu dedim. Fiyatı önemli değil bakacak mısın, satacak mısın dedi. 2 yıldır ben bakıyorum. Geçen yıldan günümüze kadar 100’lerce kişi istedi. Kimseye satmadık. Ay- yıldız simgesini taşıyan bir gururumuz. Türkiyemizin gururudur. Çok isteyen oldu ama biz adama dedik ki böyle bir hayvanın değeri 10 bin TL ise ben satmamak için 500 bin TL istedim. Adam da fiyat veremedi. Bunu çok özel besliyoruz. Çok seviyoruz” dedi.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir