Samsun'da İlkadım Belediyesi'nin Gazi Hizmet binası ihale ile satışa çıkıyor. Gazi Belediyesi eski hizmet binasının satışı için istenen rakam belli oldu.

Samsun'da İlkadım Belediyesi'ne ait Gazi Hizmet binası açık arttırma usulü ile satılacak. İlkadım Belediyesi, Gazi Hizmet binasının satışı için ihale duyurusu yaptı. Yapılan duyuruda, hizmet binasının satış fiyatı 23 milyon lira olarak belirtildi. 

Gazi hizmet binasının satış ihalesinin 11 Mayıs 2022 Çarşamba günü saat 11:00'de İlkadım Belediyesi yeni hizmet binası encümen salonunda yapılacağı açıklandı. İhalenin kapalı teklif ve açık arttırma usulü ile gerçekleştirileceğinin belirtildiği duyuruda, "İhaleyi kazanan istekli satış bedelinin encümen tarafından kararı, Başkanlık Makamının onayından sonra belirlenen fiyat üzerinden yüzde 25 peşin, geriye kalanı 18 eşit taksit ile ödenecek olup, sözleşme imzalanacaktır. Belediyece gönderilen ihale kararı yazısının tebliğ gününden itibaren 15 gün için de resmi vergi ve harçlar ile ihale bedelinin yüzde 25'i ödenmek zorundadır. Ödemenin belirtilen sürede yapılmaması durumunda geçici teminat irat kaydedilecektir. 18 aylık eşit taksitler için satış bedelinin yüzde 75'i oranında 18 adet banka teminatı belediyemize getirilecek olup, her ay ödeme yapıldıkça teminat iade edilecektir. Taksit tutarına yasal vade farkı uygulanacak olup, aylık ödemelerin gecikmesi durumunda gecikme faizleri de istekli tarafından itiraz edilmeksizin ödenecektir. 

Samsun'da LÖSEV'den Örnek Hareket Samsun'da LÖSEV'den Örnek Hareket

Dilber BAHADIR


SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.