doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da İlçe Başkanı, Noter Oldu

4a564a
Daha Fazla Göster

Samsun’da İlçe Başkanı, Noter Oldu Samsun’da uzun yıllar AK Parti Bafra İlçe Başkanlığı görevini yürüten Av. İbrahim Semiz, Sinop’un Durağan İlçesi’ne noter olarak atandı.

Samsun’da AK Parti Bafra İlçe Başkanı Av. İbrahim Semiz, Durağan İlçesi’ne noter olarak atandı.

Bafra’nın sevilen simalarından AK Parti Bafra İlçe Başkanı Av. İbrahim Semiz’in geçen yıl noterlik için başvuruda bulunduğu öğrenildi.

Türkiye Noterler Birliği Başkanı, Samsun 1. Noteri Dursun Cin, noterlerde siyaset yasağının olmadığını belirterek, “2000 yılında anayasada yapılan değişiklikle birlikte siyasetle uğraşan birisi noter olabilir. Yani noterlerde siyaset yasağı yok. Noterler, bir partinin üyesi, ilçe başkanı veya il başkanı olabilir. Ancak seçimle gelirse belediye başkanı veya meclis üyesi olursa o zaman noterlikten ayrılması gerekiyor. Dolayısıyla bir kişi hem noterlik hem de siyaset de olan görevini sürdürebilir. Türkiye’de hem noter hem siyasetle uğraşan kişi sayısı oldukça az. İbrahim Bey aynı zamanda meslektaşım ben de avukatım. Kendisi noterlik görevine başladı” dedi.

ibrahimsemiz Samsun

İBRAHİM SEMİZ KİMDİR?

İbrahim Semiz 1970 yılında Samsun’un Alaçam İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini Bafra Gaziosmanpaşa İlkokulunda, Ortaokul ve Liseyi ise Bafra İmam Hatip Lisesi’nde okumuştur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu İbrahim Semiz avukatlık stajının ardından 1993’te Bafra’da serbest avukat olarak iş hayatına atılmış, 27 yıldan avukat olarak çalışmıştır. Ayrıca Samsun OMÜ, Bafra Meslek Yüksek Okulu’nda Ticaret Hukuku Dersi, Bafra İmam Hatip Lisesi’nde Felsefe, sosyoloji ve mantık dersi, Bafra Lisesi’nde ise hukuk dersleri vermiştir. Samsun Baro yönetiminde bulundu. Üniversite döneminde siyaset hayatına Refah Partisi ile adım atmıştır. Semiz ayrıca Refah Partisi İlçe Teşkilat Başkan Yardımcılığı, 1999 ve 2001 yılları arasında Fazilet Partisi Bafra İlçe Başkanlığı yapmış ardından Adalet ve Kalkınma Partisi Bafra İlçe Teşkilatının Kurucu yönetimleri arasında yer almıştır. 2007-2012- 2018-2021 AK Parti İlçe Başkanlığı yapan İbrahim Semiz evli ve iki çocuk babasıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir