doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da İl Başkanlarının EDS İsyanı: “Vatandaşa Tuzak Kuruluyor”

samsunda-baskanlarin-eds-isyani-1411
Daha Fazla Göster

Samsun’da İl Başkanlarının EDS İsyanı: “Vatandaşa Tuzak Kuruluyor” CHP, İYİ Parti ve SP Samsun İl başkanları Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak EDS ile vatandaşa tuzak kurulduğunu öne sürdü

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy ve Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen, önceki yıllarda gündeme gelen ancak tepkiler üzerine geri çekilen EDS Projesi’nin yeniden planlanması ile “vatandaşa tuzak kurulmaya çalışıldığını” öne sürdüler.

15 eds baslanlar yeni 2 Ana Manşet

TİCARETHANE MANTIĞI VAR

CHP İl Başkanı Fatih Türkel, kentin ticarethane mantığı ile yönetildiğinin altını çizerek, “Özellikle çeşitli noktada kontrol sistemleri kurulacak. Bu bir tuzaktır. Vatandaştan para alıp, belediyeye gelir elde etmek için kurulan bir tuzaktır. Samsun trafiği zaten felç, kavşakların durumu da belli. Arbede yaşanıyor. Bu Samsun’da her kavşak ve ışıkta toplanacak olan bir para tuzağıdır. Ceza kesme odaklı tartışmasından ziyade, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, tüccar mantığı ile hareket ediyor” dedi.

15 eds baslanlar yeni 3 Ana Manşet

İŞ BUNA MI KALDI?

Vatandaşın ekonomik sorunlarla boğuştuğunu ifade eden İYİ Partili Hasan Aksoy, “Vatandaş ekmeği almaktan zorlanırken, tuzak gibi EDS kurulmasına katılmıyorum Samsun’un bütün işleri bitti de iş buna mı kaldı? Olumlu bulmuyorum. Diğer illerdeki vatandaşlarımızın, bu konuyla ilgili ciddi sıkıntıları var. Bir takım katkı payı alacak diye belediyenin böyle bir işe girmesi, Samsun halkının zararınadır. Biz bunu tasvip etmiyoruz” diye konuştu.

15 eds baslanlar yeni 1 Ana Manşet

KİME SORUYORLAR?

“Yapboz siyaseti maalesef devam ediyor” diyen SP İl Başkanı Salih Şen ,şunları söyledi: “Aynı konuları değişik şekil ve farklı düşüncelerde meydana getiriyorlar. Başkan Demir’in maalesef söylediklerinde ve yaptıklarında bir istikrar görünmüyor. Tuzak kuruyor ama ondan sonrada vatandaş tepki gösterdiğinde geri çekiliyor. Ondan sonra bir fırsatını bulduğunda karşı atak yapıyor. Önümüzde seçimler var. Kime sorup da bunları yapıyorlar? Hangi kanuna hukuka göre yapıyorlar inan anlamak mümkün değil.”

Dilber BAHADIR

DAHA FAZLA SAMSUN HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir