CHP İl Başkanı Mehmet Özdağ ve İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy, Avrupa Müze Akademisi tarafından ödüllü olan Samsun Kent Müzesi'nin, 3 ay önce yağan yağmurda zemin katının etkilenmesi sonucunda, gerekli onarım yapılmadığı için kapalı bulunmasını "Samsun'a haksızlık" olarak tanımlayarak, eleştirdiler.

YANKILARI SÜRÜYOR

Samsun Medya  Grubu, yayın mecralarında gündeme getirilen şehrin kronolojik tarihinin yanı sıra coğrafya, kültür, sosyal yaşam, ekonomi, turizm, sanat tarihi ve mimarisi ile yöresel yemek kültürü gibi konularda bilgilerin verildiği Kent Müzesi'nin 3 Eylül'deki sağanak yağış sırasında zemin katının etkilenmesi nedeniyle yaklaşık 3 aydır kapalı tutulmasının yankıları sürüyor.

08-özdağ (1)

3 AYDIR NEDEN ÇÖZÜLEMEDİ?

Samsun'da atıl durumdaki okullar yaşam merkezi oldu! Binlerce öğrenciye eğitim Samsun'da atıl durumdaki okullar yaşam merkezi oldu! Binlerce öğrenciye eğitim

Müzelerin kentlerin marka değerini artıran unsurlardan biri olduğunu dikkati çeken CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Özdağ, "3 aydır bir müzenin su baskını nedeniyle gördüğü zararı giderip faaliyete açamayan bir belediye başkanı var. Bu kadar basit bir sorunu 3 aydır çözemeyen bir belediye başkanıyla Samsun olası bir afete nasıl hazırlanacak? Mustafa Demir, kendinden önceki belediye başkanının yaptığı ve ödül alan bir müzeyi daha ayağa kaldıramadı. Bu kentin direncini nasıl artıracak? Samsun böyle bir yönetim anlayışını hak etmiyor. Samsun sadece kültür turizminde değil, sağlık turizminde de ciddi anlamda ziyaretçisi olan bir şehir. İnsanlar konaklamasa bile binlerce insan Samsun'a geliyor ve dönüyor. Bu tür turist çeken noktalar hem Samsun'un zenginliğini gösteren hem de ekonomisini canlandıran, marka değerini artıran unsurlar. Bu anlayışa Samsun, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde dur diyecek" dedi. 

KABUL EDİLEMEZ 

Kent Müzesi'nin 3 aydır kapalı tutulmasının kabul edilemez olduğunu dile getiren İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy da, "Samsun'da zaten alt yapı olarak bir şey yapılmadı. Kent Müzesi, Samsun'a gelenlerin uğrak noktası olan, kültürümüzün ve değerlerimizin tanıtıldığı, turizme katkı sağlayan bir yer. Samsunumuzun bir değeri olan, çok sayıda turistin ziyaret ettiği Kent Müzesi'nin aradan 3 ay geçmesine rağmen onarılmayarak kapalı tutulması kabul edilemez. Üstelik turizme yönelik çalışmaların yapıldığı şehrimiz bunu hak etmiyor. Yerel seçimlerde Samsun halkı gerekeni yapacaktır" diye konuştu. 

Elvan İlhan 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.