Samsun'da semt pazarlarında vatandaş alamamaktan, esnaf ise satamamaktan şikayet ediyor

Samsun'daki semt pazarlarında fiyatlar cep yakıyor. Samsun'un uydudan yayın yapan tek televizyonu Kanal S mikrofonlarına konuşan vatandaşlar geçinmekte zorlandığını, alım güçlerinin düştüğünü dile getirirken, esnaf ise tarlada artan maliyetlerden dert yandı.

'HAYAT PAHALI'

Sahure ÇELİK (Esnaf): Hayat o kadar pahalı ki. Dün aldığımı bugün alamıyorum. Çocuğuma yumurta alırken düşünüyorum. Bir kalıp peynir 60-70 lira. Ben geçinemiyorum. Herkesin ortak sorunu geçinme. 1 litre mazot 1 kilometre gitmiyor. Fasülye geçen hafta 10 liraydı şimdi  15 liraya satıyoruz. 

'ALIM GÜCÜ YOK'

Ali ÇANKAYA (Vatandaş):  2 bin 600 lira maaş alıyorum. Pazardan almak istediklerimi alamadım. Alım gücü yok. Tarım, çiftçilik bitmiş. Vatandaş sadece sorup geçiyor. Allah yardımcımız olsun.

'ZARAR EDİYORUZ'

Servet YILMAZ (Esnaf): 100 liraya aldığımız gübre 350 lira. Mazot 6 liraydı şimdi 25 lira. Çiftçi pancarı eker karnını doyurur ama şehirde yaşayana geçmiş olsun. Salatalığın tarladan çıkışı 4-5 lira. Olduğu gibi zarar ediyoruz. Biz çiftçi olduğumuz için toptan fiyatına satıyoruz. 

'FİYATLAR DÜŞMELİ'

Arif COŞKUN (Vatandaş): Fiyatlar geçen haftaya göre biraz daha iyi. Alabildiğimizi alıp evimize gideceğiz. Tatilden sonra fiyatlar biraz daha düşerse herkes için iyi olur.

'HERŞEY PAHALANDI'

Cavit ACAR (Vatandaş): Patatesin, domatesin kilosu 15 lira olmuş. Kavunun tanesi 20 lira.  1 karpuz 60 lira. Mazota zam gelince herşey pahalandı. Nasıl alacak vatandaş? Milletin alım gücü yok. 

'TEDBİR ALINMALI'

Mehmet UYULUR (Esnaf): Enflasyon yükseldiği için herşey yükseldi. Üretemediğimiz için sebze-meyve yüzde 300 arttı. Alım gücü düştü. Ümidimiz yok. Yetkililerin bunun tedbirini alması lazım.

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'dan partililere tavsiye Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'dan partililere tavsiye

'MALİYETLER ARTTI'

Fatma AYTÜRK (Esnaf): İnsanlar 5 liraya düşen salatalığı alırken bile düşünüyor. Maliyetler çok arttı. Hayat pahalı, herşey zor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.