doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Hem Öğrendiler Hem De Bağış Yaptılar

samsunda-hem-ogrendiler-hem-bagis-yaptilar-1910
Daha Fazla Göster

Samsun’da Hem Öğrendiler Hem De Bağış Yaptılar Bafra Kızılırmak Rotary Kulübü’nce gerçekleştirilen “Doğal Elma Sirkesi Yapım Atölyesi”nin gelirleri, dezavantajlı kız çocukları ile şehit aile çocuklarının eğitiminde kullanılacak

Samsun’un Çarşamba ilçesinde bir çiftlikte, Bafra Kızılırmak Rotary Kulübü “Doğal Elma Sirkesi Yapım Atölyesi” etkinliği gerçekleştirdi. Büyükler doğal elmadan sirke yaparken, çocuklar da ağaçlardan meyve topladı. Etkinliği geliri ise dezavantajlı kız çocukları ile şehit aile çocuklarının eğitiminde kullanılacağı bildirildi.

WhatsApp Image 2021 10 19 at 09.12.33 1 Ana Manşet

YÖRESEL KAHVALTI

2430. Bölge, Bafra Kızılırmak Rotary Kulübü, Samsun’un Çarşamba ilçesi Vakıfköprü Mahellei’nde aynı zamanda üyeleri olan Zeliha Namlı Sağlam ile Özden Sağlam’a ait çiftlikte, Başkan Özcan Aydaydoğdu ve Kızılırmak Rotary kulübü üyeleri ile birlikte Samsun’ daki 6 Rotary kulübünden katılımcılarla birlikte gerçekleştirdiği etkinlik keyifli anlara sahne oldu. Etkinlikte, Bafra ve Çarşamba’nın yöresel ürünlerinin yanı sıra kuymak, köy ekmeği, pide başta olmak üzere turşu ve peynir çeşitleriyle kahvaltı yapıldı.

WhatsApp Image 2021 10 19 at 09.12.33 Ana Manşet

TAMAMIYLA ORGANİK ELMALAR

Kahvaltının ardından 10 yıldır tamamı organik olarak üretilen elmaların bahçeden toplanmasıyla başlayan Sirke Atölye etkinliğinde her katılımcı aileye, özel olarak hazırlanmış ve üzerinde eşlerin isimlerinin yazılı olduğu toprak küpler dağıtıldı. Sirke kurulma aşamalarına ve kurulduktan sonra nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair soru – cevap ve tartışmalar yer aldı.

WhatsApp Image 2021 10 19 at 09.12.33 2 Ana Manşet

MİNİKLER STRES ATTI

Herkesin gönlünce eğlendiği etkinlikte, minikler salıncakta sallanırken, elma toplama yarışları ve köpeklerle şehir hayatından uzaklaşarak stres attı.

GELİR ÇOCUKLARA

Keyifli ve doğayla iç içe geçen etkinliği oldukça anlamlı kılan bir işe imza atan Bafra Kızılırmak Rotary Kulübü, etkinlikten elde edilen gelir ile dezavantajlı kız çocukları ve şehit aile çocuklarının eğitiminde kullanılacağını açıkladı. Kulüp üyeleri, toplum birliği ile tarımda yenilikler, kadın ve çocukların sağlık eğitimleri, gençlik ve çocukların sürdürülebilir gelişme ve istihdamında “hizmetlerimizle hayatları değiştirelim” şiarıyla hareket ettiklerini belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir