doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Hekimlerden Talep Var

samsunda-hekimlerden-talep-var-0311
Daha Fazla Göster

Samsun’da Hekimlerden Talep Var Samsun Tabip Odası tarafından yapılan açıklamada, hekimlerin çalışma koşulların ağır olduğunu ifade ederek “Ek ödeme değil, tek ödeme istiyoruz” denildi

Samsun Tabip Odası “Ek ödeme değil tek ödeme istiyoruz” konulu bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada, “Ek ödeme adı altında verilen, geleceğimize hiçbir yansıması olmayan ücretlendirme modeli emek sömürüsünden başka bir şey değildir” ifadeleri kullanıldı.

WhatsApp Image 2021 11 03 at 18.18.35 Ana Manşet

‘HAKKIMIZ ÖDENMEDİ’

Samsun Tabip Odası adına Dr. Saffet Ertaş tarafından okunan basın açıklamasında; “Emeğimizin görünmesini ve hakkımızın ödenmesini istiyoruz. Daha somut olarak ifade etmek gerekirse; hekim maaşlarında 7200 ek gösterge ve yükseltilmiş özel hizmet tazminatı oranı istiyoruz, “Ek ödeme değil, tek ödeme” diyoruz. Sağlıkta dönüşüm programı nedeniyle iş yükü artan biz hekimler ve diğer tüm sağlık çalışanları, Mart 2020’den itibaren baş gösteren Kovid-19 salgını koşullarında daha da artmış bir iş yükü ile karşı karşıya kaldık. Onlara ‘Hakkınız ödenmez’ dendi ve gerçekten de ödenmedi” dedi.

‘MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK’

Tüm sağlık çalışanları maaşında 3600 ek gösterge uygulanması taleplerini yineleyen Ertaş sözlerine şunları ekledi, “İçinde bulunduğumuz Kasım Ayı boyunca ‘Emek Bizim Söz Bizim’ diyerek başlattığımız eylem sürecinde hekim maaşlarının yeterli düzeye yükseltilmesi amacıyla taleplerimizi bir kez daha duyurmak için buradayız. Sonuç almak için mücadelemiz tüm tabip odası yöneticileriyle, meslektaşlarımızla, sağlık emek meslek örgütleriyle birlikte artarak devam edecektir. Haklarımızı alana kadar mücadeleye devam diyor, 23 Kasım Salı günü İstanbul’dan ‘beyaz yürüyüşümüzü’ başlatıyoruz. 27 Kasım Cumartesi günü Ankara’da yapacağımız ‘beyaz forumda’ da mücadele hattımızı birlikte tartışacağımızı bir kere daha duyuruyoruz.”

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir