Samsun'da Hekimler İş Bıraktı! Samsun'da bazı hekimler, taleplerinin karşılanmaması nedeniyle bugün ve yarın iş bırakıyor

Hekim sendikalarının yapacağı iş bırakma eylemi nedeniyle bugün ve yarın Samsun'da hastanelerdeki bazı hekimler görev başında olmayacak.

TOPLAM 6 İŞ GÜNÜ

Kamu sağlık kuruluşlarında görevli bazı doktorların; özlük hakları, ücret adaletsizliği, sağlıkta şiddet yasası gibi düzenlemeler başta olmak üzere çeşitli talepleri için yıl başından bu yana gerçekleştirdiği eylemler devam ediyor. Hekim sendikalarının öncülüğünde mart ayında bazı günlerde iş bırakan hekimler, 5-6, 17-18 ve 26-27 Mayıs günlerinde toplam 6 iş günü iş bırakacaklar.

TEPKİ GÖSTERDİLER

Bu kapsamda bugün Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bazı doktorların iş bıraktığı görüldü. Polikliniklerde zaman zaman oluşan yoğun kalabalık, yerini sakinliğe bıraktı. Bazı hekimlerin görev başında olduğu poliklinik kapılarında ise yığılmalar yaşandı. Bayramın ardından tedavi olmak için hastaneye gelen bazı hastalar duruma tepki gösterdi. 

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Malazgirt İlkokulunu ziyaret etti Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Malazgirt İlkokulunu ziyaret etti

HAKAN AKGÜN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.