doğa area duru
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Hediyeli Aşı Kampanyası! İşte O Hediyeler

Daha Fazla Göster

Samsun’da Hediyeli Aşı Kampanyası: Aşı Olanlara Artık Ücretsiz! Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç, “Samsun’da Hedef 1 Günde 55 bin 555 Aşı” kampanyası ile çeşitli hediyeler vereceklerini açıkladı

Samsun Valiliği koordinasyonunda İl Sağlık Müdürlüğü, 30 Temmuz Cuma günü “Hedef 1 Günde 55 bin 555 Aşı” kampanyası başlatıyor. İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç, aşı olacak gençlere çeşitli hediyelerin verileceğini belirtti.

AŞI SALGINDAN KURTULMANIN YOLU

İl Sağlık Müdürlüğü’nde “Samsun’da Hedef 1 Günde 55 bin 555 Aşı” kampanyası tanıtım toplantısı düzenlendi. İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç, özellikle gençlerin aşıya teşvik edilmesinin planlandığı kampanyada aşısını yaptıran vatandaşlara çeşitli hediyelerin verileceğini ifade etti. Kentte aşılama oranı yüzde 66 seviyesinde olduğunu ifade eden Oruç, ” Pandemiden kurtulmamız gerekiyor. İl Sağlık Müdürlüğü olarak valilik koordinasyonunda bir kampanya başlattık. Cuma günü ‘Samsun’da Hedef 1 Günde 55 bin 555 Aşı’ kampanyasını başlatacağız. Ne kadar kısa zamanda ne kadar aşı yaparsak pandemiden de kurtulmuş oluruz. Hiç aşı olmayan vatandaşlarımız için yaşlı ile engelli vatandaşlarımıza yönelik evde aşı, genç aşı, alo aşı ve oluşturulan noktalarda durak aşı çalışmaları yürüteceğiz” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 07 28 at 12.56.05 Ana Manşet

HEDİYELER VERİLECEK

Toplam 55 noktada aşı duraklarının oluşturulacağını kaydeden Oruç, ” Samsun’da mevcut aşı noktalarımız hariç 55 noktada aşı durağı yapacağız. Bu duraklarda aşı hatırası çektirebileceği platformlarımız olacak. Vatandaşlarımız sosyal medyadan paylaştıklarında çekilişle 20 adet Samsunspor forması, kampanya günü aşı olanlara ücretsiz ulaşım, yine çekilişle, 16- 30 yaş arası gençlerimize 10 adet bisiklet hediye edilecektir. Kampanyaya özel sektörden pek çok firma destek vermektedir. Afişlerde isimleri ilan edilerek vatandaşların çeşitli indirim ve hediyelerden haberdar olmaları sağlanacaktır ” dedi.

WhatsApp Image 2021 07 28 at 12.56.06 Ana Manşet

HEDEF MAVİ

Samsun’da 1 milyon 52 bin vatandaşın aşılanma hedefi olduğunu belirten Oruç, “ilçeler bazında en çok yüzde 75 oranında Yakakent İlçesi’nde aşılanma olduğunu ve mavi renktedir. Maviye olmaya yakın ilçelerimiz ise Alaçam, Ladik, Havza ve Atakum . İnşallah yakın zamanda mavi olacağız. Birlikte olursak başarabiliriz. Şimdi aşı zamanı. Herkesi aşı olmaya davet ediyoruz ” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2021 07 28 at 16.07.33 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Şu günlerde korona olanların kaçta kaçı aşılı kaçı aşısız, açıklayın.Virüsün laboratuardan çıktığına inanıyorsun da aşının çin mamulü olduğuna niye inanmıyorsun…