doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Hedef 771 Bin Fidan

samsunda-hedef-771-bın-fıdan
Daha Fazla Göster

Samsun’da Hedef 771 Bin Fidan Samsun’da 11 Kasım ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ kapsamında düzenlenen törende fidan dikini gerçekleştirildi. Yıl sonuna kadar hedef ise 771 bin fidanı toprakla buluşturmak

Samsun Vali Vekili Şevket Cinbir, ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ nedeniyle düzenlenen törende çağrıda bulunarak, ““Gelin, hep birlikte geleceğe nefes, dünyaya nefes olalım” dedi.

Samsunda Hedef 771 Bin Fidan 2 scaled Ana Manşet

TOPRAKLA BULUŞTU
Atakum ilçesi Alanlı Piknik (Mesire) Alanı’nda 11 Kasım ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ etkinliği düzenlendi. Vali Vekili Şevket Cinbir ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Nihat Soğuk, protokol üyeleri, vatandaşlar ve öğrencilerle birlikte 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında düzenlenen fidan dikim törenine katılarak fidanları toprakla buluşturdu.

Samsunda Hedef 771 Bin Fidan 3 scaled Ana Manşet

“SAĞLIKLI BİR NESİL İÇİN”
Törende konuşan Vali Vekili Şevket Cinbir, “Ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip olan ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillerimiz için yurdumuzu daha sağlıklı ve yaşanabilir kılmak amacıyla; milletimizin de desteği ile her yıl 11 Kasım gününün ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ olarak kutlanması Cumhurbaşkanımız tarafından uygun görülmüş ve geçen yıllarda milyonlarca ağaç fidanı toprakla buluşturulmuştur. Bu yıl da yaşadığımız orman yangınlarıyla kaybettiğimiz zenginlikleri yeniden kazanmak için 84 milyon vatandaşımızın her biri için 3 ağaç fidanı olmak üzere toplam 252 milyon fidanı toprakla buluşturma hedefini gerçekleştirmeye yönelik çalışmalarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizin desteği ile devam ediyor” dedi.

Samsunda Hedef 771 Bin Fidan 1 scaled Ana Manşet

 

ÇAĞRIDA BULUNDU
Yeşilin her tonuyla toprağa hayat, canlılara nefes olmak için sürdürülen bu anlamlı çevre seferberliği kapsamında bir araya geldiklerini hatırlatan Şevket Cinbir, şunları söyledi:
“Bu büyük ve anlamlı çevre seferberliğinin gelecek nesillerde çevre bilincinin oluşmasına ve daha yaşanılabilir bir geleceğin inşasına vesile olacağına inanıyoruz. Bugün toprakla buluşturduğumuz fidanlar, gelecekte bu topraklarda yaşayan tüm canlılara nefes olacaktır. Saygıdeğer Samsunluları fidan bağışlayarak veya sahiplenerek çocuklarımıza daha yeşil bir dünya bırakma yolunda atılan adımlara destek olmaya ve yapılan çalışmalara katılmaya davet ediyoruz. Gelin, hep birlikte geleceğe nefes, dünyaya nefes olalım diyoruz.”

Samsunda Hedef 771 Bin Fidan 5 scaled Ana Manşet

Etkinliğe katılan öğrenciler de bu yaz yaşanan orman yangınlarının ardından fidan dikim etkinliğinin daha da önem kazandığını ifade etti.örenin ardından protokol üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler fidanları toprakla buluşturdu. Samsun’da 2021 yılının sonuna kadar 771 bin fidanın toprakla buluşturulması hedefleniyor.

Samsunda Hedef 771 Bin Fidan 4 scaled Ana Manşet

Ayrıca 11 Kasım ‘Mili Ağaçlandırma Günü’ dolayısıyla 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Ağaçlandırma ve Koordinasyon Projesi’ kapsamında Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesindeki yükümlüler fidan diktiler.

AW464090 01 scaled Ana Manşet

AW464090 05 scaled Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir