Samsun'un Atakum ilçesi Yalı Mahallesi'nde meydana gelen hırsızlık olayında, hırsız gözüne kestirdiği evlerin çatı katından girerek ziynet eşyası ve kıyafet çaldı.

YALI MAHALLESİ'NDE HIRSIZLIK

Olay, Samsun'un Atakum ilçesi Yalı Mahallesi'nde meydana geldi.

3 EVİ GÖZÜNE KESTİRDİ

Edinilen bilgiye göre, 3 evi gözüne kestiren hırsız sırasıyla evlere girmeye başladı. Girmeye başladığı evlerden sırasıyla 7 gram altın, 2 pırlanta yüzük ve çok sayıda kıyafet çalan hırsız kaçarken yakayı ele verdi.

ÇANTAYI ALMAK İÇİN GERİ DÖNÜNCE YAKALANDI

Evlerden aldığı eşyalarla plakasız motosikleti ile kaçan hırsız giderken eşyaları koyduğu çantalardan birini düşürdü. Çantayı almak için geri dönen hırsız, polis ekiplerince yakalandı.

"HIRSIZ VAR' DİYE BAĞIRDILAR"

Olayı anlatan emekli Komiser Yunus Aksu, "Evin balkonunda yatıyorum. 'Hırsız var' diye bağırdılar. Ben de emekli komiser olduğum için böyle şeylere duyarlıyım. Hemen atladım geldim. Hırsız evden inmiş ve motosikleti çalıştırmaya uğraşıyor. Etrafını sarmıştık. O sırada hemen kaçtı. Polis çağırdık. Polis kameralara bakıyorken o hırsız bu sırada gitmiş başka eve gitmiş. Oradan da alacağını almış. Çaldıklarını koyduğunu çanta düşünce yakalandı. Görüntüleri izleyince tırmandığını görüyoruz" dedi.

Güvenlik kameralarını inceleyen site sakinlerin aynı hırsızın bu sefer yanındaki bir kişiyle 22 Ağustos tarihinde televizyon çaldığı görüntüler kameraya yansıdı.

Samsun'da römork kazası! Samsun'da römork kazası!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN