doğa calven duru
5s izosam Mega Halı

Samsun’da Hastanede Eziyet!

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Hastanede Eziyet!Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi Onkoloji Servisi’nın bir binasında hem asansörün hem de merdiven rampasının bulunmaması,vatandaşların eziyet çekmesine neden oluyor

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi’nin birçok binadan oluşan Onkoloji Servisi Nükleer Tıp Merkezi’nin bir bölümünde merdiven sorunu kanser hastaları ve engelliler için adeta bir eziyet. Asansörü ve engelli rampası bulunmayan binaya hastaların kucakta veya sedyelerle çıkarıldığı iddia edildi.

 

samsun merdiven 19 haziran 2 Foto Galeri samsun merdiven 19 haziran 1 Foto Galeri

 

ÇİLE ÇEKİYORLAR
Samsun’un İlkadım ilçesi Yenidoğan Mahallesi’nde bulunan Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı hizmet veren ve birçok binası bulunan Onkoloji Servisi Nükleer Tıp Merkezi bir bölümü bakımsızlıkla boğuşuyor.Özel bakıma muhtaç kanser hastaları, tedavi görebilmek için adeta çile çekiyor.

samsun merdiven 19 haziran 1 Foto Galerisamsun merdiven 19 haziran1 5 Foto Galeri

 

KUCAKTA TAŞINIYORLAR
Tedavi görmek için merkezin bir binasına gelen hastaların kucakta veya sedye ile çıkarıldığı öne sürüldü. Mağdur olan vatandaşlar ise bu çileyi çekmek istemediklerini belirterek, yetkililere çağrıda bulundu. Bazı vatandaşlar da sosyal medyadan tepkilerini dile getirdi.

samsun merdiven 19 haziran 8 Foto Galeri

İNSANLAR PERİŞAN
Defalarca durumu şikayet ettiğini dile getiren Orhan Köseoğlu, “Burası Karadeniz Bölgesi’nin sağlık üssü ve sintigrafi çekilecekleri alan. Buradaki rezilliği görüyorsunuz. Hastalar merdivenlerden ya kucakta ya da sedyeler ile çıkarılıyor. Yetkililerden bir çözüm istiyoruz. Buradaki insanlar perişan halde. Buraya dışarıdan yük asansörünün yapılması sağlanmalı. Hastaların birçoğu kanser. Belki de yaşamlarının son zamanları ve çekilen eziyetler gerçekten diz boyu. Bu konu ile ilgili hastane yönetimine şikayette bulundum. Gerekirse İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı’na iletilmesini istiyorum. Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın da bu işe bir el atmasını rica ediyorum” dedi.

samsun merdiven 19 haziran1 7 Foto Galeri

 

TUVALET SORUNU
Merkezdeki tuvaletlerinde engelli ve hastaların kullanabileceği şekilde yapılması gerektiğini kaydeden Köseoğlu şunları söyledi: “Erkek tuvaletinde klozet mevcut.Rahatlıkla ihtiyaçlarını giderebiliyorlar.Ancak kadın tuvaletinde tam tersi. İhtiyaçlarını gideremiyorlar. Bu konunun da çözüme kavuşturulması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Dilber BAHADIR

 

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir