Samsun'da Gazi Devlet Hastanesi önünde doktorların iş bırakma eyleminde gergin anlar yaşandı

Konya'da görevi başında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'nın ölümünün ardından Samsun'da doktorlar protesto amacıyla, iş bırakma eylemi kararı aldı. Karara bazı hastalar tepki gösterdi

DOKTORLAR EYLEMDE

Görevi başında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'nın ölümünün ardından Samsun geneli kamu hastanelerinde hekimler iş bırakma eylemi ve basın açıklaması gerçekleştirme kararı aldı. 

Samsun'da evde bakım maaşları yattı mı? İşte evde bakım maaşları yatan iller Samsun'da evde bakım maaşları yattı mı? İşte evde bakım maaşları yatan iller

HASTANE ÖNÜNDE GERGİN ANLAR

Bazı hastaların doktorların iş bırakmasına tepki göstermesi üzerine, hastalar ve güvenlik görevlileri arasında kısa süreli tartışma yaşandı.

3475798_d34d79fe16641066b66adabb4f742418_640x640

NE OLMUŞTU?

Ekrem Karakaya, 6 Temmuz 2022 tarihinde görev yaptığı Konya Şehir Hastanesinde bir poliklinikte tedavi gören hasta Hacı Mehmet Akçay ile Doktor Ekrem Karakaya arasında çıkan tartışmada silahla vurularak öldürüldü. Yunak İlçe Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Hacı Mehmet Akçay'ın 1 ay önce Dr. Ekrem Karakaya'ya annesinin anjiyo tedavisini yaptırdığı, tedaviden bir süre sonra annesinin hayatını kaybettiğini ve annesinin ölümünden Dr. Ekrem Karakaya'yı sorumlu tuttuğu ve bu nedenle Dr. Karakaya'ya saldırıda bulunduğu öğrenildi. 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.