doğa area cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun’da Milletvekili Hancıoğlu’ndan ‘Hizmet’ Tepkisi

samsun-neslihan-hancıoğlu-hizmet-tepkisi
Daha Fazla Göster

Samsun’da Milletvekili Hancıoğlu’ndan ‘Hizmet’ Tepkisi  CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Ladik’te partililerle bir araya gelerek, vatandaşların sorunları ve talepleri dinledi

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Ladik’te, yol, su, telefon ve internet altyapısı sorunları yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi. Hancıoğlu, sorunların Büyükşehir Yasası’ndan kaynaklandığını ifade ederek, iktidarı eleştirdi.

Samsunda Hancioglundan Hizmet Tepkisi 1 Foto Galeri Samsunda Hancioglundan Hizmet Tepkisi 4 Foto Galeri

‘ELİMİZ BOŞ DÖNÜYORUZ’
Hancıoğlu, ilçede yol, su, telefon ve internet altyapısı bulunmayan ya da hizmet kalitesi yetersiz kalan Oymapınar, Budakdere, Şehyli ve Kabacagöz mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinledi. Mahalle sakinleri, öncelikli sorunlarının iletişim altyapısı olduğunu belirterek, “Acil bir durum olduğunda hiçbir yerle irtibat kuramadığımız zamanlar oluyor. Eğitimin, pandemi nedeniyle uzaktan devam ettiği dönemde, çocuklarımız perişan oldular. Bu sorunun çözümü konusunda çaldığımız bütün kapılardan elimiz boş dönüyoruz. Yollarımız bakımsız. Büyükşehir yasasının ceremesini bizim gibi kırsal mahalleler çekiyor” dedi.

Samsunda Hancioglundan Hizmet Tepkisi 3 Foto Galeri

‘SİYASİ RANT HESABIYLA’
Kırsal mahallelerdeki, su, kanalizasyon ve ulaşım altyapısında yaşanan sorunların, iktidarın ‘siyasi rant’ sağlama hesabıyla icat ettiği Büyükşehir Yasası’ndan kaynaklandığı ifade eden CHP’li Hancıoğlu, “Ocak ayında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na ‘Samsun’da kaç yerleşim biriminde internet sorunu yaşanıyor?’ diye sordum, Bakan biri Terme, diğeri Havza olmak üzere toplam 2 mahalleden şikayet geldiğini söyledi. Biz şimdi, Bakanının bize verdiği cevaba mı inanalım, yoksa gözümüzün gördüğüne mi inanalım” ifadelerini kullandı.