doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Hamsi Kaç Liradan Satılıyor?

Samsun'da-Hamsi-Kaç-Liradan-Satılıyor
Daha Fazla Göster

Samsun’da Hamsi Kaç Liradan Satılıyor? Karadeniz Bölgesi’nde birçok ilde hamsinin kilosu 10 TL’den satılırken, Samsun’da ise bugün 15-20 TL’den müşteriye sunuluyor.

Kastamonu, Trabzon ve birçok ilde hamsinin kilosu 10 TL’den satılırken, Karadeniz’in balık hali konumunda bulunan Samsun’da 15-20 TL arasında satılması vatandaşların yüzünü pek de güldürmüyor.

Samsunda Hamsi Kac Liradan Satiliyorr 1 scaled Ana Manşet

“10 LİRAYA SATILAN İNCEDİR”
Şu anda iyi ve güzel hamsilerinin kilosunun 15-20 TL arasında değiştiğini ifade eden balık satıcısı Onurcan Köse, “Havalar birkaç gündür sıcak gidiyor ama satışlarda azalma olmadı. Hamsi eskiye oranda daha büyük geliyor. Şu anda 15 TL’den satıyoruz. Balık haline 50 kamyon balık geliyor. Hamsilerin bazıları ince, bazıları da kalın oluyor. Alış fiyatları ve balık boyları değiştiği için fiyatlarda değişiklikler oluyor. Hamsi 10 TL’ye satılıyorsa ya incedir ya da karışıktır. Güzel ve düzgün hamsilerin fiyatları 15-20 TL arasında değişiyor” dedi.

Samsunda Hamsi Kac Liradan Satiliyorr 3 scaled Ana Manşet

DÜN 10 LİRAYDI BUGÜN 15-20 LİRA”
Hamsi fiyatlarının sürekli değişiklik gösterdiğini dile getiren balık satıcısı Kurtça Aydın, “Samsun’da balık her zaman aynı fiyat olmaz. Dün hamsinin kilosunu 10 TL’ye satıyorduk bugün ise 15 ile 20 TL arasında satıyoruz. Balık az çıkarsa pahalı, çok çıkarsa ucuz oluyor. Dün 10 TL’ye hamsi sattık. Bugün ise hamsi biraz daha pahalı satılıyor” diye konuştu.

Samsunda Hamsi Kac Liradan Satiliyorr 4 scaled Ana Manşet

Samsun’da diğer balık çeşitlerinin fiyatı ise mezgit kilo 10 TL, barbun kilo 15 TL, istavrit kilo 10 TL, çinakop kilo 35 TL, kefal kilo 20 TL, somon kilo 40 TL, çipura kilo 50 TL, levrek kilo 60 TL ve kalkan balığının kilosu da 150 TL şeklinde sıralanıyor.

Samsunda Hamsi Kac Liradan Satiliyorr 2 scaled Ana Manşet

EKONOMİ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir