doğa samsun surucu kursu duru
5s arslan Mega Halı

Samsun’da Hamit Genç’e Veda

samsun-genc-veda
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Hamit Genç’e Veda Samsun’un Bafra İlçesi’nin renkli simalarından ve çevresi tarafından çok sevilen ve koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden  iş insanı Hamit Genç, gözyaşları ile uğurlandı

Samsun’un Bafra ilçesinde sevilen renkli simalarından iş adamı Hamit Genç, son yolculuğuna uğurlandı.

samsun cenaze 16 haziran 1 Samsun samsun cenaze 16 haziran 3 Samsun

YANLIZ BIRAKMADILAR
2 gün önce rahatsızlığı nedeniyle vefat eden 74 yaşındaki iş adamı Hamit Genç, Asri Mezarlık’ta kılınan cenaze namazının ardından sevenlerinin gözyaşları içerisinde toprağa verildi. Cenazeye, Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, yakınları ve çok sayıda sevenleri katıldı.

samsun cenaze 16 haziran 4 Samsun

 

ÖNCÜLÜK ETMİŞTİ
İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu, bir çocuk babası olan Genç, Bafra’da tütüne marka değeri katacak çalışmalar yapmış, organik tarıma öncülük etmiş isimlerin başında geliyordu. ‘Vatandaş Hamit’ lakabıyla anılan, ürettiği projelerle yerel ve ulusal basında birçok habere konu olan Genç, Karaburç Örnek Köy Projesi ile birincilik ödülü aldı. Kendi deyimiyle sivil, bürokrat, otorite ve halkı bir araya getiren Genç, Avrupa’da da sesini duyurmayı başardı. Köye bale ve operayı getirdi, tarımda reformlar yaptı. 74 yaşında vefat eden Hamit Genç, İngiliz dili ve edebiyatı bölümü mezunuydu.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir