doğa calven duru
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Halime Ninenin Yaşam Kavgası! Tek Bir Talebi Var

samsunda-halime-ninenin-hayat-mucadelesi-1308
Daha Fazla Göster

Samsun’da Halime Ninenin Yaşam Kavgası! Tek Bir Talebi Var Samsunlu 65 yaşındaki Halime Nine, koltuk değnekleri ile sokak sokak dolaşıp hurda topluyor. Halime Nine, “yorgun düştüm” diyerek kendisine uzanacak yardım elini bekliyor

Samsunda yaşayan 65 yaşındaki Halime Demircan, 8 yıldır cadde cadde, sokak sokak gezerek hurda toplayıp geçimini sağlıyor. Her iki ayağından da rahatsız olan ve koltuk değnekleriyle yürüyen 2 çocuk annesi Halime Demircan, kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

11 Ana Manşet

EKMEĞİNİ ÇÖPTEN ÇIKARTIYOR

Geçimini sağlamak için 8 yıldır para edecek her çeşit hurdayı topladığını belirten Halime nine, “Saatlerce cadde cadde, sokak sokak gezmekten çok yoruluyorum, ama yapmaya mecburum. Dilencilik yapamam, kimseden bir şey isteyemem. Hurda toplarken bazı insanlar, ‘bu arabanın burada ne işi var. Burası park yerimi, arabanı çek’ diye bana bağırıyor, küçümsüyorlar. Kötü bir şey yapmıyorum. Allah’ıma şükürler olsun utanmıyorum da” dedi.

hurdaci teyze 10 Ana Manşet

HEM ANNE HEM DE BABA

Çeşitli hastalıklarla boğuşan eşini yıllar önce kaybeden ve iki çocuğu ile yaşama tutunmaya çalışan, Halime Demircan,” Çocuklarımdan biri felçli. Günde 15-20 lira anca kazanıyorum. Zaten bacaklarımdaki rahatsızlıktan dolayı da evde yemek de yapamıyorum. Etrafımızdaki insanlar ve esnaf yardımcı oluyor. Bazen de az bir kazançla boğazımızı duyurmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

hurdaci teyze 7 Ana Manşet

AKÜLÜ ARABA İSTİYOR

Halime Demircan, evinde oda içerisinde bir köşeden bir köşeye dahi koltuk değnekleri olmadan adım atamadığını , hastane kontrollerine gidemediğini ve çok zorluk yaşadığını belirterek yetkililer ve hayırseverlerden akülü araba yardımında bulunmalarını istedi.

halime teyze 8 Ana Manşet hurdaci teyze 2 Ana Manşet hurdaci teyze 6 Ana Manşet

Emir Dursun AKAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir