doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Gri Pasaport Soruşturması… Kıyma Da Mağdurmuş!

Samsun'da-Gri-Pasaport-Soruşturması…
Daha Fazla Göster

Samsun’da Gri Pasaport Soruşturması… Kıyma Da Mağdurmuş! Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, gri pasaport ile yurt dışına çıkan 63 kişinin ön inceleme raporunda geri dönmemesinin ardından pasaportların iptal edildiğini kendisinin de mağdur olduğunu bildirdi.

Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, İçişleri Bakanlığı’nın yurt dışı görevlendirmelerinde gereken özeni göstermedikleri gerekçesiyle soruşturma başlatması olayıyla ilgili kendisinin de mağdur olduğunu ve pasaportların iptal edildiğini söyledi.

“PASAPORTLAR İPTAL EDİLDİ”
İçişleri Bakanlığı’nın Türkiye’den çıkış yaparak geri dönmeyen 63 kişinin gri pasaport taleplerinde, görevlerinin gerektirdiği özeni göstermedikleri gerekçesiyle soruşturma izni verilmesine karar verilmesi konusuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, “2020 yılında aralarında CHP’li belediyelerin de yer aldığı farklı partilerden belediyelere, Uluslararası Çevre ve Kültür Etkinliklerine katılma yönünde sunulan projelerden olmak üzere, belediyemize de bu amaçla başvuruda bulunulmuştur. Söz konusu başvuru, mevzuata uygunluğu nedeniyle Belediye Meclis gündemine alınmış, meclisimizde bulunan AK Parti, İyi Parti ve CHP’li meclis üyelerinin tamamının oyu (oybirliği) ile projeye katılım yönünde kararı alınmıştır. Projede yer alan herkesin adli sicil kayıtları, projeye katılımdan önce belediyemizce ilgililerden alınmıştır. Ancak kişilerin geri dönüş yapmamaları ve usulsüz işlemlerinin tespiti nedeniyle, hemen pasaportlarının iptali için ilgili nüfus vatandaşlık müdürlüğüne yazı yazılmış ve gerekli iptal sağlanmıştır. İlgili makamlara bilgilendirmeler yapılmıştır. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Baş Müfettişliği tarafından Belediyemizde gerekli incelemeler yapılmış ve ilgili kişiler nezdinde Bakanlık onayı ile adli soruşturma başlatılmıştır” dedi.

“GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ”
“Sürecin mağdurlarından biri olduğum hususunun, soruşturma ve ilerleyen süreçlerde ortaya çıkacağı kanaatindeyim” diyen Başkan Kıyma şunları söyledi: ” Hal böyle iken CHP Samsun İl Başkanı, CHP’li SBB Grup Başkanvekili Atilla Tekcan, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ve İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın yargıya intikal etmiş bir konu hakkında sonucunu beklemek varken, Yakakent İlçemizin AK Partili Belediye döneminde kavuştuğu hizmet ve kazanımlarını gölgeleme çabaları beyhudedir. Güneş balçıkla sıvanmaz. Yakakent İlçemize 7/24 belediye hizmetlerimizin yanında, dönemimizde İlçemize kazandırdığımız; Kanalizasyon ve ileri biyolojik arıtma tesisi, Cumhuriyet Meydanı düzenlemesi, Yarı kapalı pazaryeri, 50 Yataklı Alaçam – Yakakent Devlet Hastanesi, İlçemizin doğalgaza kavuşması, Yeni hükümet konağı, 1.Sınıf atık ayrıştırma merkezinin yapılması, Çam Gölü Mesire Alanının onarım ve düzenlemesi, bisiklet yolu, Millet Bahçesi yapılması, Su değirmenlerinin yeniden hayat bulması, gibi birçok yatırım ve hizmetlerden dolayı Yakakentli hemşerilerimizin, AK Partimize ve Belediyemize güven ve desteği artarak devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla sunulur…”

Dilber BAHADIR

Yakakent Belediyesi’ne Soruşturma! (HABER İÇİN TIKLAYINIZ)

yakakent belediyesine sorusturma 1711.jpg 12 Ana Manşet

Erhan Usta’dan Bakan Soylu’ya Çağrı (HABER İÇİN TIKLAYINIZ)

ustadan bakan soyluya cagri 2211 Ana Manşet

Samsun’da CHP’li Tekcan’dan Pasaport Tepkisi: ‘Kıyma, Yakakent’e Kıymıştır’ (HABER İÇİN TIKLAYINIZ)

Samsunda CHPli Tekcandan Pasaport Tepkisi Kiyma Yakakente Kiymistir Ana Manşet

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir