doğa area duru
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun’da Gözlükçülerin Gurur Günü

samsun-optık-1-hazıran
Daha Fazla Göster

Samsun’da Gözlükçülerin Gurur Günü XI. Bölge Samsun Optisyen Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu, Kovid-19 sürecinde de vatandaşa hizmet etmenin onurunu yaşadıklarını belirtti

XI. Bölge Samsun Optisyen-Gözlükçüler Odası ‘1 Haziran Optisyen ve Gözlükçüler Günü’ nü kutlandı. Başkan Ali Mutlu, “Pandemi süresince üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmekten memnunluk duyarak halkımıza hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz” dedi.

optik 1 haziran 1 Ana Manşet

 

ÇELENK BIRAKILDI
Atatürk Anıtı’nda bir araya gelen XI. Bölge Samsun Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, çelenk bırakıp, saygı duruşunda bulundu

optik 1 haziran 2 Ana Manşet

 

SAĞLIK MESLEĞİDİR

Optisyen – Gözlükçü mesleğinin, sağlık mesleği olarak tanımlandığını ifade eden Başkan Ali Mutlu, “Optisyen – Gözlükçü mesleği, kendine özel bir meslek kanunu ile kamu kurumu niteliğinde tüzel kişiliğe sahip meslek kuruluşu olup, tip dünyasındaki yeri dikkate alındığında halkımızın görme sağlığıyla ilgili çok önemli bir sağlık mesleğidir.Türkiye’de gözlükçülük mesleği, Cumhuriyet tarihinden itibaren kanunlaşarak yasallaşmıştır. Her yıl 1 Haziran Optisyen-Gözlükçüler Günü olarak kutlanmasından büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

optik 1 haziran 1 scaled Ana Manşet

ÖNCELİK HER ZAMAN HALK
Yaptığımız tüm çalışmaları, halk sağlığı öncelikli olma bilinciyle yapıyoruz” diyen Başkan Mutlu şunları söyledi: “Halkımıza bu doğrultuda hizmet etmekten memnuniyet duyuyoruz. Bütün dünyayı etkilediği gibi bizim ülkemizi de etkileyen (Kovid-19) Pandemi süresince üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmekten memnunluk duyarak halkımıza hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz.”

VALİ DAĞLI’YA ZİYARET

Karadeniz Bölgesi’nde 12 ilin bağlı olduğu XI. Bölge Samsun Optisyen Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu ve beraberindeki heyet, 1 Haziran Optisyenler ve Gözlükçüler Günü dolayısıyla Samsun Valisi Doç.Dr. Zülkif Dağlı’yı makamında ziyaret etti.

Gözlerimizin asla ihmale getirilemeyecek kadar değerli olduğunu ve düzenli göz muayenesi olan kişilerin kendisini daha da güvende hissedeceğini belirten Vali Dağlı, optisyenler ve gözlükçülerimizin de halkımızın göz ve görme sağlığı konusunda çok önemli bir hizmet ifa ettiklerini dile getirerek, 1 Haziran Optisyenler ve Gözlükçüler Günü’nü kutladı.

optik1 Ana Manşet

Mustafa İNAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir