doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Görev Şehidi Doktor Anıldı

Samsun'da-Görev-Şehidi-Doktor-Anıldı
Daha Fazla Göster

Samsun’da Görev Şehidi Doktor Anıldı Samsun’da görevi başında öldürülen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Aynur Dağdemir, ölümünün 6. yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Samsun’da, 2015 yılında görev yaptığı hastanede bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitiren Kadın Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Aynur Dağdemir, ölümünün altıncı yılında unutulmadı.

Samsunda Gorev Sehidi Doktor Anildi 6 scaled Ana Manşet

DUYGUSAL ANLA YAŞANDI
Asri Mezarlık’taki kabri başında düzenlenen anma programında Opr. Dr. Dağdemir için saygı duruşunda bulunuldu. Akabinde Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Funda Furtun, çalışma arkadaşları adına getirdiği çiçeği Dağdemir’in kabrine dikti. Eşi Ayhan Dağdemir ve ikiz kızları Tuğçe ve Başak Dağdemir’in katıldığı anma töreninde duygusal anlar yaşandı.

Samsunda Gorev Sehidi Doktor Anildi 7 scaled Ana Manşet

‘CAYDIRICI YASALAR İSTİYORUZ’
Akabinde Samsun Tabip Odası, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dr. Kamil Furtun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Yerleşkesi önünde bir araya gelerek bir basın açıklaması yaptı. Tabip Odası adına basın açıklamasını okuyan Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Canan Uğur, “Özellikle son yaşanan olaylarda erkek hastalar tarafından kadın sağlık çalışanlarına yönelik art arda gelen saldırılara tanıklık ediyoruz, elbette bunların tesadüf olmadığını, toplumsal cinsiyet eşitsizliğiyle ilişkili olduğunu biliyoruz. Bir yandan kadına yönelik şiddete dur demek için İstanbul Sözleşmesi’ni savunurken; diğer yandan hekime, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin sonlanması için etkili ve caydırıcı yasaların çıkması için mücadele veriyoruz” dedi.

Samsunda Gorev Sehidi Doktor Anildi 8 Ana Manşet

‘TAHAMMÜLÜMÜZ YOK’
“Birlikte çalıştığı sağlık personelinin eski eşi tarafından öldürülmesine engel olan, sevgili Aynur Dağdemir’in cesaretli dayanışmasını büyütmek ve şiddeti bitirmek için birlikte mücadele ediyoruz” diyen Uğur, “Hekimlerin gördüğü her şiddette, yaşamdan hoyratça koparılan her kadında yüreğimiz ve aklımızla söz veriyoruz sana Aynur! Söz veriyoruz Melike’ye, Ersin’e, Kamil’e, Gülnur’a… Artık şiddet doğuran sağlık sisteminde, güvensiz işyerlerinde çalışmak istemiyoruz. Birimizin daha aramızdan alınmasına tahammülümüz yok” ifadelerini kullandı.

Hakan AKGÜN – Umut Can EREN

Samsunda Gorev Sehidi Doktor Anildi 10 Ana Manşet

 

Samsunda Gorev Sehidi Doktor Anildi 4 Ana Manşet

Samsunda Gorev Sehidi Doktor Anildi 1 scaled Ana Manşet

Samsunda Gorev Sehidi Doktor Anildi 2 scaled Ana Manşet

Samsunda Gorev Sehidi Doktor Anildi 5 Ana Manşet