Samsun'da Gizemli Mağara! Görenleri Büyülüyor Samsun'un Canik ilçesinde bulunan ve şifa kaynağı olduğu düşünülen gizemli mağara ilgi bekliyor

SAMSUN CANİK'TE GİZEMLİ MAĞARA

Canik ilçesinde bulunan 40 metre derinliğindeki mağara Tokat Ballıca Mağarası'na benzerliği ile dikkat çekiyor. İçerisinde karstik oluşumların gözlemlendiği ve mahalle sakinlerinden alınan bilgilere göre hastaların suyundan içerek şifa bulduğu mağara keşfedilmeyi bekliyor. İçerisine girenlere gizemli bir yolculuk sunan mağarada devamlı akan suyun sesi huzur verirken görünümüyle de mest ediyor.

Bafra'da hayvan severler sokak hayvanları için basın açıklaması Bafra'da hayvan severler sokak hayvanları için basın açıklaması

"SUYUN ŞİFALI OLDUĞUNA İNANIYORLARMIŞ"

Eskiden mağaraya çok kalabalık bir şekilde ziyaretçi akını olduğunu söyleyen mahalle sakini 74 yaşındaki Yalçın Düzgün, “Büyüklerimizin bize dediğine göre burası çok eskiden beri bilinen bir mağaradır. Buraya eski zamanlarda şifalı olduğuna inanılarak ziyaretçiler geliyormuş. İnsanlar geldikleri zaman burası mahşer günü gibi oluyormuş. O zamanlarda suyunun şifalı olduğuna inanılıyormuş. Sonraları burası unutulmuş” dedi.

"ÇEVRE DÜZENLEMESİ İSTİYORUZ"

Mahalle sakini 70 yaşındaki Mehmet Zengin, “Daha önce buraya gelen hastalar sularla birlikte şifa gördüklerini söylüyorlardı. Bakımsızlık yüzünden sel mağaranın önünü kapattı. Yetkililerin buraya bir çevre düzenlemesi yapmasını istiyoruz" diye konuştu.

"ANALİZ EDİLECEK"

Mahalleli Olgun Aydoğan ise “Suların devam yukarından kaynak olmadığı halde akması, oluşumlar gerçekten ilgi çekici. Sudan örnek aldım. Analizini yaptıracağım. Şifalı olup olmadığına baktıracağım. Bu mağaranın düzenlenip turizme açılması gerekiyor. Burası Samsun için güzel bir kazanım olacaktır” ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.