Samsun, doğal güzellikleri ve geniş yeşil alanlarıyla tanınan bir şehirdir. Şehrin sunduğu bu huzurlu ve ferahlatıcı ortamda sevdiklerinizle vakit geçirerek unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

SAMSUN'DA GİDİLECEK PİKNİK YERLERİ NERELERDİR?

Piknik yapmak, günlük hayatın stresinden uzaklaşmak ve doğanın tadını çıkarmak için ideal bir aktivitedir. Samsun piknik alanları, bu tür keyifli anlar için mükemmel mekanlar sunuyor.

ÇAKIRLAR KOROSU;

Atakum merkeze yaklaşık 19 km batıda mesafede yer alan Atakum Belediyesi Çakırlar ‎Korusu Tesisleri Samsun'un bilinen en eski piknik ve doğa yürüyüşü ‎alanlarından biridir.Çakırlar Korusu, çoğu kişi tarafından pek bilinmemiş olsa da gidilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Ülkemizin tarihi olaylar açısından en önemli ilinden birisi olan Samsun’da bulunan Çakırlar Korusu, Karadeniz ormanları arasında yer almakta ve özellikle piknik ve huzurlu yürüyüş yapılabilecek bölgelerin başında gelmektedir.

SEVGİ GÖLÜ;

İlkadım İlçesi, Sahil Yolu üzerinde bulunan Sevgi Gölü, şehrin yoğun ilgi gören dinlenme merkezlerinden birisi olarak biliniyor. Suni olarak oluşturulan gölün çevresinde yürüyüş yapabileceğiniz gezi alanları, yürüyüş sonrası soluklanabileceğiniz dinlenme alanları ve kafeteryalar bulunuyor.

BATIPARK;

Batıpark Konsept Projesi içerisinde yer alan tesisler, piknik alanları, seyir terası, balık restoranları, Amazon kanalı gibi rekreasyon alanları verilmiştir. 

Samsun şehrine turizm açısından çok iyi şekilde katkı sağlayacak, Amazon Köyü’nün yapım işlemleri tamamlanmıştır. Konsept içerisinde mağaralar ana kraliçenin yatak odası ve mutfağı, zindan, kraliçenin silah odası, kral mezarı, diğer savaşçıların sergilendiği salon ile 3 adet çadır ve şelale bölümleri bulunmaktadır. 

ÇAMGÖLÜ MESİRE ALANI;

 İlçe merkezinin yaklaşık 4 km batısında yer alan Çam Gölü; plajı, restoranları, konaklama tesisleri ile çam ormanı çevresindeki kamp, karavan ve piknik alanları, yürüyüş parkurları ve asırlık çam ağaçlarıyla kaplı eski ahşap koruluğuyla ilçenin görülmeye değer doğal alanlarındandır.

Samsun'da bir annenin yardım çığlığı: "Amine Ravza Sancak ölmesin" Samsun'da bir annenin yardım çığlığı: "Amine Ravza Sancak ölmesin"

SAMSUN ATATÜRK PARKI;

Samsun’ un merkezinde yer alan Samsun Atatürk Parkı, şehrin en ünlü ve en eski parklarından biri. Ünlü Atatürk heykelini içinde barındıran park olarak bilinen Samsun Atatürk Parkı, kent için oldukça büyük bir öneme sahip. Bunun nedeni ise yine Atatürk heykeli.

Heykel yapılmadan önce de var olan Samsun Atatürk Parkı, heykelin yapılmasının ardından önemini bir hayli arttırdı. Yıllardır Samsun’ un en önemli parkı olma özelliği taşıyan Samsun Atatürk Parkı, yemyeşil doğası ve sessizliği ile de şehrin ortasındaki vaha misali.

Kaynak: Haber merkezi